Kur duhet të martoheni sipas shenjës suaj të horoskopit?

0

Sipas astrologëve, secila shenjë horoskopi ka një moshë ideale për tu martuar. Lexoni më poshtë, se çfarë thotë shenja juaj për ditën e martesës tuaj. Kur duhet të martoheni sipas shenjës suaj të horoskopit?

Dashi
Dashi është një shenjë që ka dëshirë të ketë një partner besnik përgjatë gjithë jetës. Edhe pse kanë dëshirë të ndihen të lirë. Dashi me shumë gjasë duhet të martohet në moshën 22-23 vjeçar.
Demi
Stabiliteti familjar është një preferencë e demit. Dashuria, martesa dhe një familje e lumtur është qëllim që demi duhet ta arrijë në fillim të të 20-ave.
Gaforrja
Gaforrja është shenjë e dashur, mirëpo mosha ideale për tu martuar është rreth 29 apo 30 vjet.
Luani
Luani është në dashuri me dashurinë. Mosha më e mirë për tu martuar është rreth të 25-ave.
Virgjëresha
Të lindurit në këtë shenjë zakonisht martohen herët në jetë. Ndoshta edhe më herët se të 20-tat.
Akrepi
Akrepat zakonisht kanë dëshirë të shijojnë vitet e tyre të beqarisë. Prandaj mosha ideale e të lindurve në këtë shenjë është rreth 27 deri 30.
Shigjetari
Mos provoni romanticitetin nëse nuk shpresoheni të martoheni me të në të ardhmen. Për këtë shenjë mosha ideale është 30 vjeçare.
Bricjapi
Bricjapi është një shenjë që do të ndihet rehat dhe të sigurt me partnerin para se të vendosin për martesë. Mosha 25 është e duhura.
Ujori
Ujorët kanë nivel të lartë të energjisë, entuziazmit dhe të jetës. Ata nuk mund të presin për tu martuar. Mirëpo ju duhet të pritni moshën të paktën deri në 20 vjet.
Peshqit
Peshqit duhet të presin moshën 30 vjeçare deri sa të ndihen të sigurt për partnerin e tyre.