20 trajnerët më të paguar në botë

0

Jose Mourinho është trajneri më i paguar në botën e futbollit, sipas revistës prestigjioze franceze të futbollit “France Football”.

Sipas revistës franceze, trajneri portugez i merr 26 milionë euro në vit, duke lënë prapa, Marcello Lippin, Diego Simeonen, Zinedine Zidanen dhe Pep Guradiolan, transmeton Gazeta Express.

Kjo është lista e 20 trajnerëve më të paguar në botë: