Vërtetë e turpshme! Shikojeni se çfarë tmerri ndodhi në Prekazin e Adem Jasharit (Foto)

0

Për nderë të 20-vjetorit të rënies së heroit legjendar Adem Jashari, në kullën e Jasharëve në Prekaz dhe Epopesë së UÇK-së, Besart Gashi, kishte vendosur që të formojë një mozaik prej 200 gëzhoja plumbash protretin e Adem Jasharit.

Por ky mozaik me portret të Adem Jasharit nuk është si në fillim. Gëzhojat me të cilat ishte ndërtuar ky mozaik dikush i ka vjedhur. Reperi i mirënjohur shqiptar, Arian Agushi, i njohur për publikun si Gold AG ka publikuar disa fotografi të portretit të heroit kombëtar, Adem Jashari, raporton “Zeri.info” përcjell 04 Online.

Plumbat e kërtij protreri dikush i ka vjedhur, e kjo e ka zemëruar tejmase Gold AG-n, shkruan tutje “Zeri.info”.

Ai ka publikuar fotografitë në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, me mbishkrimin ” BAC ..  në kohën e luftës sti kan pru plumbat e tash në liri po ti vjedhin !!!”, transmeton “Zeri.info”.

Për më shumë shikoni fotografitë:

Image
Image

 

Image