Ambasadori gjerman në Kosovë i reagon Goran Rakiqit: STOP

0
185

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit në veri si dhe deklaratave të ministrit serb në Qeverinë e Kosovës, Goran Rakiq.

Përmes një publikimi në Twitter, Rohde tha se është i papranueshëm krahasimi i aksionit të sotëm të policisë me “natën e kristaltë”.

“Ndaloni! Krahasimi i aksionit të sotëm të policisë me “natën e kristaltë” është i papranueshëm. Krahasime të tilla kontribuojnë drejt rrëfimeve të shtrembërimit dhe mohimit të Holokaustit. #MbroniFaktet”, shkroi ambasadori.

Leave a Reply