“A thua do të bëjnë faturë pas karantinës”, e ndodhur në dilemë Roza Lati i drejtohet Greg Ramës: Ke thy rekord

0
513

Moderatorja, Roza Lati e gjendur përballë ekspozitës së Greg Ramës “Ex Nihilo” në galerinë e Fakultetit të Arteve të Bukura, i është drejtuar djalit të kryeministrit me anë të një videoje në rrjete sociale.

Ekspozita ‘Ex Nehilo” u çel në muajin mars, por meqenëse e gjithë Shqipëria u fut në karantinë, duket se kjo ekspozitë do qëndrojë gjatë. Roza Lati ka ngritur një pyetje për Greg Ramën, nëse do t’i duhet të paguajë ndonjë faturë në mbyllje të karantinës.

“Arritja më e madhe e një artisti është që vepra e tij të qëndrojë në vitrinë. Do të thoja për më tepër për ekspozitën e Greg Ramës. O Greg domethënë ke thy rekord me eskpozitën. A thua do të bëjnë faturë në mbyllje të karantinës apo nuk do të bëjnë”,- shprehet Roza Lati në videon e postuar në rrjete sociale.

Nuk është hera e parë që moderatorja Roza Lati bën postime dedikuar djalit të kryeministrit Rama. Pak javë më parë ajo mori pjesë në ekspozitën e Greg Ramës “Fidem”, ku ndau dhe një foto përkrah tij.

Leave a Reply