Zyrtare: Zidane na njofton me transferin e parë për ‘Mbretërit’

0

Zinedine Zidane ka përfunduar nënshkrimin e tij të parë për magjinë e tij të dytë për Los Blancos.

Kampionët evropianë sapo kanë konfirmuar kapjen prej 50 milionë eurosh të mbrojtësit të Portos, Éder Militão, i cili ka nënshkruar një marrëveshje gjashtëvjeçare me klubin Santiago Bernabeu, shkruan GazetaBlic përcjell 04 Online.

Manchester United dhe Juventus kanë qenë të lidhur me një transfer me 21-vjeçarin, por Real kanë marshuar dhe kanë paguar klauzolën e lirimit me lojtarin po ashtu arriten marrëveshjen me të.

Militão ka bërë 33 paraqitje në të gjitha garat për Porto këtë sezon, dhe do t’i shërbej skuadrës së Realit në mbrojtje dhe mesfushë.