Pritej festa e madhe e titullit, por PSG turpërohet nga Lille

0

Vetëm një pikë i duhej Paris Saint-Germain të kurorëzohej kampioni i Ligue 1 franceze, por për festën duhet të presë edhe të paktën një javë tjetër. Lille ka mposhtur kampionët në fuqi me rezultatin 5-1, një disfatë e turpshme e kryeqytetasve. Ndeshja nisi me autogolin e Meunier, por Bernat barazoi rezultatin. Mbrojtësi i majtë ka dalë me karton të kuq pak përpara se të përfundonte pjesa e parë dhe aty filloi Lille “show”.

Pepe shënoi golin e dytë, përpara se Bamba të shënonte të tretin. Vendasit nuk u ndalën dhe shënuan dy gola të tjerë me Gabriel dhe Fonte duke e kthyer këtë të diel në një mbrëmje të turpshme për kampionët e ardhshëm. Kjo është humbja më e thellë që prej vitit 2000 për Parisin. telesport