Pas takimit me ambsadorin amerikan, flet këshilltari i Haradinajt, tregon çka u bisedua

0

Ka përfunduar para pak minutave takimi në mes të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli dhe ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kossnet.Takimi i nisur në orën 12:00, është mbajtur me dyer të mbyllura, ndonësë tem diskutimi ka qenë taksa ndaj shtetit serb.Pas takimit asnjëri prej tyre nuk pranoi të flas, shkruan GazetaBlic.
Por asgjë të jashtëzakonshëm këtë takim po e quajn nga kabineti i kryeministrit Haradinaj.Halil Matoshi, këshilltar i kryeministrit Haradinaj i ka thënë Gazetës Blic, se ky ishte një takim i thjeshtë pune.“Ishte një takim i thjeshtë pune, asgjë e jashtëzakonshme” ka thënë Matoshi.