Pas pak kuptohet a do të hiqet taksa, nis takimi mes Kosnett, Veselit e Haradinajt

0

Ka nisur takimi mes Ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj i thirrur nga Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli.Temë diskutimi në këtë takim mes Kosnett, Veselit e Haradinajt është çështja e taksës 100% dhe kërkesa amerikane për tërheqje të këtij vendimi për t’i dhënë shans vazhdimit të dialogut Kosovë- Serbi