Në dy vetura në Prizren konfiskohet marihuanë, të dyshuarit shkojnë në procedurë të rregulltë

0
Foto: Ilustrim

Dje rreth orës 20:40 dhe sot rreth orës 00:35, Policia e Kosovës gjatë kontrollimit të veturave në Prizren ka konfiskuar në dy vetura substancë narkotike të llojit maurihanë.

Në lagjen “Petrove, janë konfiskuar 1.87 gr. Ndërsa në lagjen “Ortakoll” 6.48 gram.

Dy të arrestuarit sipas policisë pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt.