Mbappe vjen me një rekord të ri në Ligën e Kampionëve

0

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo, janë dy futbollistët që kanë arritur të shënojnë numër të madh të golave në kuadër të Ligës së Kampionëve gjatë kohës kur ishin 21 vjeç.

Në hapa të dy yjeve të futbollit botëror është edhe francezi Kylian Mbappe, shkruan GazetaBlic.

Duke parë se si ishin të gjithë lojtarët në moshën e tij, askush nuk është i afërt të krahasohet me francezin.

Më poshtë i keni golat e shënuara për 24 ndeshje:

Mbappe është tashmë golashënuesi më i ri në historinë e Monakos dhe të PSG, golashënuesi më i ri në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve dhe më i ri për të arritur 10 gola në garë, dhe ky është një tjetër rekord për të shtuar në koleksion.