Kosovë – Bullgari: Vlera e kombëtareve dhe mosha mesatare – Ja kush qëndron më mirë

0

Nesër Kosova e pret Bullgarinë në njërën prej ndeshjeve më të rëndësishme të kualifikimeve, pasi është edhe takimi i parë.E të filloi me fitore aventura e “Dardanëve” nuk do mend se do të ishte fenomenale për tifozët dhe vet stafin e kombëtares verdhë e kaltër, shkruan GazetaBlic, përcjell 04Online.Tashmë kanë dalur edhe statistikat e të dyja përfaqësueseve si dhe karakteristikat e tjera.

Mosha mesatare e kundërshtarëve tanë është 28,1, që do të thotë se kemi të bëjmë me një skuadër me përvojë, në krahasim me 24,2 sa e ka Kosova.Por përkundër kësaj, Kosova vlerësohet më shumë në “transfermarkt”, me afro 44.45 milionë euro, kundrejtë 31.2 milionë sa vlerësohet Bullgaria.Gjithsesi mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat nesër me fillim nga ora 20:45, derisa ne shpresojmë në fitore.