Kjo është pika magjike që ju pastron zorrët nga toksinat dhe humbni 4 kile në 7 ditë

0

Kujdesi për trupin tuaj brenda dhe jashtë është i rëndësishëm. Dhe për ta bërë këtë ka shumë metoda të thjeshta dhe natyrore. Një nga këto është që të merrni fibra dhe ushqyesit të mund të pastrojnë zorrët.Për këtë ju vjen në ndihmë pija që ju nevojitet një mollë, një lugë gjelle fara liri, një lugë çaji mjaltë dhe një gotë me ujë.

Përziej këto përbërës së bashku, përveç farave, që janë të pasura me kalcium, vitaminë C dhe omega 3 dhe rezultati do të jetë shumë i dobishëm për zorrët dhe shëndetin e sistemit nervor.

Në masën e përftuar shtoni në fund edhe farat. Dhe duke bërë këtë dy herë në ditë për të paktën dy ose tre javë, ju do të ndjeni të mirat në mënyrë të qartë. Sepse pastrimi brenda vetes do ta bëjë trupin tonë më aktiv dhe të shëndetshëm.

Nëse atëherë ju do të jeni në gjendje ta shoqëroni këtë edhe me një dietë të shëndetshme dhe të balancuar dhe madje edhe sporte të lehta, kjo do të jetë edhe më mirë.