Saturday, January 19, 2019

“Bomba” nga Argjentina: Icardi e ka mbyllur me Interin

Rinovimi i Mauro Icardit me Interin është shndërruar në një çështje muajt e fundit dhe drejtuesit zikaltër e kanë në agjendën e...

EFL Cup/ “Shi” golash në Manchester, City “shkatërron” Burtonin

Manchester City lëshoi një “shi” golash mbi skuadrën e Burtonit në “Etihad Stadium”, në sfidën e parë gjysmëfinale të EFL Cup apo...

Bashkimi humbet në BIBL, mposhtet nga Barsy Atyrau

KB Bashkimi ka pësuar sot humbje nga Barsy Atyrau me rezultat Pas KB Prishtinës, edhe klubi tjetër kosovar, KB...

Kosova e pret Hadërgjonajn, atij i shkon vlera në “qiell”!

Futbollisti kosovar ka përparuar në të gjitha aspektet që prej transferimit në Premierligë E gjithë Kosova pret që Florent Hadërgjonaj t’i bashkohet Përfaqësueses...

Si ka mundësi? Klopp e zhduk Shaqirin si me magji

Jurgen Klopp njihet për përqafimet e tij pas ndeshjes me lojtarë, pavarësisht se fiton apo humbet, gjermani është gjithmonë në përkrahje të...

Raundi i 4-t i FA Cup, vjen me një superpërballje!

Menjëherë pas përfundimit të sfidës mes Wolves dhe Liverpool që solli edhe eliminimin e skuadrës së parë të madhe nga ky edicion...

Milan ia rrëmben edhe një lojtar Juventusit

Skuadra e Milanit mund të transferojë mbrojtësin e Juventusit, Medhi Benatia.Juventusi refuzoi një ofertë të Arsenalit për Medhi Benatia, por Milan raportohet...

Rivalët e vjetër takohen në raundin tjetër të FA Cup – Arsenal pret Manchester...

Është hedhur shorti për raundin e 1/16 të finales të kompeticionit ‘FA Cup’. Në raundin tjetër ndeshja më interesante do të jetë ajo...

Klopp lë pushim titullarët, Liverpool eliminohet nga Wolves

Liverpooli ka “hequr dorë” nga njëri prej trofeve sezonalë, pasi u eliminua nga Wolvesi në fazën e 1/32-tave të FA Cup. “The...

Sevilla dhe Chelsea në bisedime, Morata drejt La Ligas

Skuadra spanjolle, Sevilla kanë zhvilluar bisedime me Chelsean, për të transferuar Alvaro Moratan. Nëse palët dakordohen, Morata do të...