Tuesday, March 26, 2019

KBF Bashkimi me trajner turk

Ahmet Furkan Saglik është trajneri që do ta drejtoj ekipin e femrave të Bashkimit deri në fund të këtij edicioni. Klubi nga Prizreni të mërkurën...

E pëlqen Emery, Getafe do 37 milionë euro për mbrojtësin

Mbrojtja është një nga repartet që ka nevojë për përforcim tek Arsenali dhe vetë trajneri Emery ka nisur konkretisht punën për të...

E kërkon gjysma e Europës, Joae Felix preferon La Ligan

Joao Felix vlerësohet pa hezitim si një nga “yjet” e ardhshëm të futbollit europian, teksa klubet më të mëdha të kontinentit kanë...

Challandes: Ndeshja ndaj Danimarkës më shumë se miqësore, por fokusi te Bullgaria

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka mbajtur një konferencë për media para ndeshjes miqësore kundër Danimarkën ku ka theksuar se...

Të jashtëzakonshëm atletët e KA “Prizreni” në mitingun e parë të atletikës

Sot, nën organizimin e Federatës Atletike të Kosovës në Mitrovicë, u mbajt Mitingu i Parë i atletikës, njofton KA "Prizreni".

Johnsoni mendon se e di pse Kloppi po e lë Shaqirin jashtë fushës

Ish-mbrojtësi i Liverpoolit, Glen Johnson, i cili ka luajtur me Xherdan Shaqirin në Stoke City sezonin e kaluar, thotë se anësori zviceran...

Wolvesi eliminon Unitedin, arrin gjysmëfinalen e FA Cup

Wolvesi ka eliminuar Manchester Unitedin nga FA Cup duke u kualifikuar në gjysmëfinale. “Ujqërit” fituan përballjen e sotme me...

Ylli mposht Bashkimin për herë të katërt

Golden Eagle Ylli e ka nënshtruar Bashkimin (86-68) në palestrën “13 Qershori” për të regjistruar fitoren e 15-të sezonale në Superligën e...

City përmbys Swansean për të arritur gjysmëfinalen e FA Cup, shkëlqen Celina

Manchester City është kualifikuar në gjysmëfinale të FA Cup duke bërë një rikthim të jashtëzakonshëm ndaj Swanseas. Swansea e...

“Zidane II” fillon me fitore, francezi rikthen titullarët dhe feston me 3 pikë

“Zidane II” ka filluar me një sukses, pasi Reali i Madridit ka arritur të fitojë me rezultatin 2-0, në sfidën e zhvilluar...