Tuesday, March 26, 2019

Deklarata e trajnerit të Danimarkës pas “stërvitjes” me Kosovën

Përzgjedhësi i Kombëtares së Danimarkës, Aage Hareide është shprehur i fascinuar me paraqitjen e Kosovës në ndeshjen e sotme. “Kosova është një skuadër që di...

Kosova dominon Danimarkën

Paraqitja në Ligën e Kombeve e Kosovës nuk ishte një rastësi dhe kjo u dëshmua qartësisht mbrëmjen e sotme, ku në “Fadil Vokrri” të...

Sfida Shqipëri-Turqi “BLINDON” Shkodrën, publikohen masat e sigurisë

Policia e Shtetit ka shpallur këtë të enjte masat teknike dhe organizative, në bashkëpunim të ngushtë me Drejtorinë Vendore të Policisë së Shkodrës, për...

“Euro 2020″/ Panuçi, me nota optimiste: Respekt, por jo frikë nga Turqia

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Kristian Panuçi, është mjaft optimist për ndeshjen e nesërme me Turqinë. Ai mendon se me rikthimin e Sadikut skuadra...

Gjithçka gati, formacioni zyrtar i Kosovës përballë Danimarkës

Para pak çastesh, kampi verdhë e kaltër ka zbuluar edhe 11-shen startuese të kësaj sfide, e të cilën mund ta shikoni më poshtë. Kujtojmë se...

FFK paralajmëron: Zbatoni rregullat, as fëmijët pa biletë

Federata e Futbollit e Kosovës jep detaje për masat e marra për ndeshjen miqësore me Danimarkën. Qeveria e futbollit kosovar shpjegon se hyrja në...

Ora 19:00, Kosovë-Danimarkë, për “Dardanët” testi ideal para Bullgarisë

Danimarka si test i përgjithshëm para eliminatores së parë me Bullgarinë, që do të zhvillohet ditën e hënë. Sot, në orën 19:00, në “Fadil...

Lajm i mirë për Kosovën, Bullgarisë do t’i mungojë mbrojtësi i Cagliarit

Kosova do të presë Bullgarinë në “Fadil Vokrri” më 25 mars në ndeshjen e parë kualifikuese të “Euro 2020”. Nëse u referohesh historisë së...

Napoli përgatit shitjen e Hysajt për 35 milionë euro

Që Elseid Hysaj nuk është tipi i lojtarit që pëlqen Carlo Ancelotti, është kuptuar nga humbja e vendit të titullarit të mbrojtësit shqiptar në...

Alarm kuqezi për sulmin, edhe Sadiku me probleme fizike

Alarm kuqezi për sulmin. Në seancën stërvitore të paradites së kësaj të marte ka shfaqur probleme Armando Sadiku. “Bomberi”, i saporikthyer pas një dëmtimi...