Tuesday, March 19, 2019

Zbulohet edhe video, UEFA nis hetimet për Ramosin

UEFA mund ta suspendojë me dy ndeshje Sergio Ramosin, pas kartonit të verdhë që besohet e mori me qëllim mbrëmë në fitoren...

Cahill në Arsenal?

Gary Cahill nuk do të transferohet në Serie A. Qendërmbrojtësi anglez pritet të mbetet në Londër, duke kaluar nga Chelsea te Arsenali, transmeton...

Juventus mesazh skuadrave të mëdha: Nëse dëshiron Dybalan ja sa duhet të paguani

Paulo Dybala është ndër lojtarët më të mirë në botë. Interesimi nga skuadrat e mëdha evropiane nuk ka munguar për argjentinasin.

Lajm i mirë për Benjamin Kolollin para sfidës me Napolin

Skuadra e Napolit sonte mirëpret Zurich në ‘Stadio Sao Paolo’, me fillim nga ora 18:55, në kuadër të ndeshjes kthyese të fazës...

Napoli rikthehet te fitorja me Hysjan titullar, Quagliarella humb takimin me historinë!

Pas barazimit ndaj Milanit në kampionat dhe eliminimit nga Kupa e Italisë pikërisht nga kuqezinjtë, Napoli i Carlo Ancelottit u rikthye te...

Zyrtare: Leicester City e shkarkon trajnerin

Leicester City i ka ndarë rrugët me trajnerin Claude Pauel. Leicester City humbi 4:1 në shtëpi kundër Crystal Palace të shtunën, dhe si...

Reagon Girona: Stuani nuk shkon te Barça

Kubi i Gironas ka hedhur poshtë zërat për një transferim të mundshëm të sulmuesit Cristhian Stuani te Barcelona.

Juventusi nuk bën “shaka”, dy gola Bolognas për kualifikimin

Juventusi përmbush të gjithë pritshmëritë, fiton 0-2 me Bolognan në Dall’Ara dhe kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë. Mungesa e Cristiano...

Hadërgjonaj te Kosova, zbulon gjithçka kryetari Agim Ademi!

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka folur për lojtarët që pritet të luajnë për Kosovën. “Florent Hadërgjonaj do ta...

Arbër Zeneli, “dardani” i shumëkërkuar në merkato

Afati kalimtar dimëror sapo ka filluar dhe ka shumë lëvizje nëpër klubet evropiane. Janë edhe disa futbollistë shqiptarë që po përmenden se...