Saturday, January 19, 2019

Reagon Ballkani në lidhje me dy futbollistët nga Serbia

Por pas kritikave të shumta të marrë me rastin e transferimit të dy futbollistëve me prejardhje nga Serbia, klubi i Ballkanit, i...

Pas kësaj videoje nuk do ta urreni më Neymarin

Ndeshja e së dielës mes Rennese dhe Paris Saint-Germainit, përfundoi me fitoren e skuadrës nga Parisi me rezultatin 3-1 në kuadër të...

Kosova e pret Hadërgjonajn, atij i shkon vlera në “qiell”!

Futbollisti kosovar ka përparuar në të gjitha aspektet që prej transferimit në Premierligë E gjithë Kosova pret që Florent Hadërgjonaj t’i bashkohet Përfaqësueses...

E rëndë – erdhi në Kosovë për futboll, përfundoi në ndërtimtari

Theo Fodjo Lali erdhi në klubin e Trepçës në maj të vitit 2017 si përforcim nga Kameruni. Futbollin kosovar e shihte si...

Zeneli refuzon Fenerbahçen, kërkon skuadër më të fortë

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli, nuk ka pranuar t'i bashkohet skuadrës turke, Fernerbahçe. Lojtari i Heerenveenit të Holandës synon të...

Futbollisti brazilian largohet nga Kosova me zhgënjim të madh

Edenilson Bergonsi e kishte pritur ndryshe eksperiencën e tij të dytë në Gjilan Edenilson Bergonsi është larguar nga Kosova i dëshpëruar, shkruan Gazeta...

Edhe Arsenali e dëshiron yllin e Kosovës

Nuk është vetëm gjiganti italian, Juventus që ka shprehur interesim për fantazistin e Kombëtares së Kosovës, Donis Avdijaj. Arsenali,...

KF ‘Liria’: Gjithçka, që Thaçi pohon, janë gënjeshtëra

KF “Liria”, e indinjuar thellë lidhur me deklaratat e Bujar Thaçit, por më shumë edhe me portalet që sajojnë ‘lajme’, për opinion...

Hendbollisti maqedonas nuk e duron gjuhen shqipe dhe largohet nga ceremonia: Po ndihem i...

Hendbollisti reprezentues i Maqedonisë dhe kapiteni i Vardarit Stojançe Stoilov ka braktisur ceremoninë e shpalljes së sportistit të vitit 2018 të Maqedonisë,...

Si ka mundësi? Klopp e zhduk Shaqirin si me magji

Jurgen Klopp njihet për përqafimet e tij pas ndeshjes me lojtarë, pavarësisht se fiton apo humbet, gjermani është gjithmonë në përkrahje të...