Monday, March 18, 2019

Hudhra ul rrezikun e kancerit të mushkërive

Hudhra është përdorur që në kohët e lashta si një ushqim që shëron. Ajo është gjetur në piramidat egjiptiane dhe në tempujt...

Nëse keni këtë ndjenjë në gojë, mbase vuani nga diabeti i tipit 2

Nëse keni vërejtur humbje të peshës, ndieni lodhje dhe shpesh urinoni, atëherë duhet të shkoni te mjeku Këtë gjendje...

Zakonet e këqija që u shkatërrojnë shëndetin

anë disa zakone të këqija në punë, të cilat i bëjnë shumica prej nesh, dhe ndikojnë keq në shëndetin tonë.

Kura me rigon dhe vaj ulliri që na vjen në ndihmë për rastet më...

Rrugët e frymëmarrjes janë rregullisht të ekspozuara ndaj toksinave, viruseve dhe baktereve të cilat mund të shkaktojnë një sërë sëmundjesh.

Receta e hudhrës me limon që pastron enët e gjakut për 40 ditë

Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin.

Mjafton një pikë e vetme dhe problemet e lëkurës zhduken, ky është vaji që...

Prej disa vitesh, listës së gjatë të vajrave bimorë që gjenden në tregun shqiptar i është shtuar një produkt shumë interesant dhe...

4 perimet tretëse të yndyrës që duhet ti konsumoni për një dietë perfekte

Mos prit më gjatë dhe elemino yndyrën e akumuluar në mënyrë të natyrshme dhe pa rreziqe për shëndetin tënd.

Studimi/ Zbuloni çfarë duhet të konsumoni për jetëgjatësinë e trurit

Dietat me pak proteina dhe me konsum më të lartë të karbohidratesh mund të jenë çelësi i jetëgjatësisë, sidomos asaj të trurit,...

A duhet të pimë çdo ditë ujë me limon? Zbuloni çfarë thonë mjekët dhe...

Për shumë njerëz mënyra se si nisin ditën bëhet përcaktuese për vijimësinë e saj. Dikush nuk i reziston urisë dhe i futet...

Konsumoni këto shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Çaji jeshil