Monday, March 18, 2019

Ja si mund ta parandaloni krijimin e gurëve në veshka me ndihmën e ilaçit...

Ushqimi jo i shëndetshëm, anashkalimi i shujtave, shmangia e ushqimeve të ndryshme në meny si dhe mos konsumimi i duhur i lëngjeve...

Njihuni me ilaçet efikase kundër dhimbjeve të fytit

Dhimbjet e fytit dinë të jenë shumë frustruese, por në vijim ju sjellim disa ilaçe natyrale, që veprojnë sa hap e mbyll...

Gruaja që peshonte më shumë se 100 kg tani duket si modele

Me plotë 107 kg në trupin e saj, Slinn e kishte të pamundur që të gjende rehatinë në momente e ambiente të...

Kur duhet të pimë ujë gjatë ditës dhe cilat janë efektet nëse i përmbahemi...

Kemi dëgjuar dhe lexuar shpesh se uji është përbërës shumë i rëndësishëm për funksionimin normal të organizmit të njeriut. Sidoqoftë, pirja e...

Ushqimet që dëmtojnë tiroiden dhe ju parandalojnë humbjen e peshës

Nëse jeni i shqetësuar për shëndetin e tiroides, duhet të dini se cilat ushqime mund të ndikojnë negativisht në funksionin tuaj.

Kafja e gjelbër e mban diabetin nën kontroll

Pija gjithnjë e më e popullarizuar, kafja e gjelbër, mund t’ju ndihmojë të shkrini kilogramët e tepërt, por është e dobishme edhe...

Alkooli, dëmet që i shkakton shëndetit

Studimet evidentojnë se konsumimi i alkoolit krijon varësi, është kancerogjen, përkeqëson disponueshmërinë, dëmton trurin dhe krijon predispozitë për demenzë.

Kërpudhat luftojnë aneminë dhe zvogëlojnë tensionin e gjakut

Kërpudhat, përmbajnë vitaminën D, e cila ndihmon në përthithjen e kalciumit, i cili është thelbësor për kyçet e forta dhe parandalimin e...

QKMF-ja në Prizren merr barna për nëna dhe fëmijë në formë donacioni nga AmeriCares

Në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prizren, këtë javë është bërë dorëzimi i medikamentit Amoxicilin, donacion ky i bërë i mundshëm...

Receta popullore që lufton infeksionet urinare. I thuani STOP infeksioneve…

Në kuzhinën e gjithsecilit prej nesh fshihen produkte të vogla, por që bëjnë mrekullia të mëdha. Një prej syresh...