Tuesday, March 19, 2019

Duhet ta lexoni këtë nëse keni gunga në trup

Kur gungat dhe lezionet paraqiten në pëllëmbë, kyçe, apo gishtërinj, ne fajësojmë lëndimet, kafshimet e insekteve ose dëmtimet e tjera. Megjithatë, simptoma...

Nëse ju dalin gjëndra të tilla urgjent tek mjeku, rrezikoheni nga …

Nëse shihni që ju kanë dalë gjëndra mbas koke ose pranë veshit atëherë duhet të shkoni menjëherë tek mjeku, pasi ju mund...

Këto barna mund të shkaktojnë depresion, shumica rregullisht i marrin

Barnat, pos efektin e mirë që bëjnë, kanë edhe veprim të padëshirueshëm ndaj të cilit patjetër duhet keni kujdes

Qumësht dhe sodë buke, ilaçi natyral kundër ftohjes dhe kollës

Soda e bukës është një përbërës fantastik që krahas recetave të gatimit gjen përdorim të veçantë në shumë kura shëruese natyrale.

Ky ilaç i thjeshtë kuron hemorroidet tuaja në vetëm 20 minuta!

Hemorroidet janë një nga sëmundjet më të bezdisshme dhe të dhimbshme që mund të zhvilloni. Ato ndodhin në një zonë të pakëndshme...

Këto shenja mos i neglizhoni KURRË, sepse të paralajmërojnë për një rrezik

A e dini se trupat tanë mund të na japin shenja kur diçka nuk shkon siç duhet me ne?

Puçrra në buzë apo gjuhë? Zgjidhjen e gjeni në kuzhinë, ja çfarë duhet të...

Na ndodh jo rrallë që të na dalin puçrra (afte) në pjesë të ndryshme të gojës, sidomos në gjuhë, në buzë, poshtë...

Reagimi i kirurges: Politikan e deputet bëhesh brenda natës, mjek i mirë për shumë...

Mjekja kirurge, Lida Shosha, në një shënim në profilin e saj në ‘Facebook’ u bën një homazh kolegëve të saj, duke ngritur...

Nuk është fryrje barku! Simptoma që shumë gra po e injorojnë paralajmëron për një...

Fryrja e barkut është një simptomë që na shfaqet të gjithëve dhe priremi të trajtojmë si një efekt anësor i të ngrënit...

Ky përbërës krejt i lirë ju heq njëherë e mirë erën e keqe të...

Fryma e keqe mund të shkaktohet nga shumë faktorë, duke filluar nga higjiena e dobët deri tek prania e baktereve të caktuara...