Tuesday, March 19, 2019

E pabesueshme/ Zbuloni çfarë ndodh në organizmin tuaj nëse pini uthull molle çdo ditë

Shija dhe aroma e uthullës së mollës mund të përbëjnë një faktor pengues për përfitimin e vlerave të këtij produkti. Por pavarësisht aromës dhe shijes,...

Ky është fruti që është ilaç për zemrën

Kajsia është një frut e cila së pari është kultivuar në Kinë, derisa persianët e kanë zbuluar. Kështu ky frut është i pasur me...

Dieta me të cilën mund të humbisni deri në 10 kg, ja çfarë duhet...

Dieta e super metabolizmit është treguar kryesisht për të humbur peshën e tepërt dhe në të njëjtën kohë të rrisë metaboilizmin tuaj. Kjo dietë...

A e mbron shëndetin mendor konsumimi i kërpudhave? Zbuloni çfarë thonë ekspertët

Kërpudhat janë një ingredient shumë i dashur dhe i pëlqyer në kuzhinat në të gjithë botën. Ato janë ushqyese dhe veçanërisht të pasura në...

Lani dhëmbët përpara se të flini, mësoni çfarë ju ndodh nëse nuk e bëni

Të shumta janë këshillat që vijnë nga stomatologët për trajtimin e dhëmbëve. Ka disa që mendojnë se dhëmbët duhen larë para se të flesh...

Pse duhet të konsumoni avokado çdo ditë?

15Avokado është prej ushqimeve më të shëndetshme dhe përveç vetive të fuqishme mjekësore, ato kanë edhe shije shumë të mirë.Telegrafi më poshtë ju sjell...

Këto pesë artikuj ushqimorë e rregullojnë më së miri tens-ionin e gjakut

Këto pesë artikuj ushqimorë në masë të madhe ndihmojnë në rregullimin e tensionit të gjakut, ja arsyet pse domosdosshmërisht duhet të gjenden në pjatën...

Si të mbeteni shtatzënë shpejtë?

Ndoshta ju jeni e etur për të mbetur shtatzënë, apo ndoshta ju doni që lindja e fëmijës suaj të ndodhë në një kohë të...

Njihuni me produktin ushqimor që ndihmon në shërimin e kancerit të mushkërive

Soja ka gjasa që të jetë efikase kundër kancerit të mushkërive, kanë zbuluar rezultatet e studimit të bërë në Kinë në 74.940...

Ky është testi që parashikon sëmundjet e zemrës

Mjafton një test i thjeshtë i formës fizike, një vrapim disa minutësh të mund të arrihet të parashikohet rreziku i sëmundjeve kardiovaskulare...