Friday, March 22, 2019

E keni ditur më parë? Më thuaj cili dhëmb ju dhemb, të të them...

A e dini se dhimbja më e vogël e dhëmbëve, mund të jetë shenjë e një problemi në trupin tuaj? Siç duket, ekziston një...

Si nuk e kemi ditur më parë/ Zbuloni çfarë ndodh në organizmin tuaj nëse...

cPanxhari është një zhardhok të cilit i janë thurur shumë lavde për shkak të vlerave fantastike që ofron për shëndetin e njeriut. Në praktikë, kjo...

Probleme me gjurin? Ky masazh me piper dhe vaj ulliri ju zhduk dhimbjen për...

Ekspozimi i zgjatur ndaj lagështisë në mjedise të caktuara mund të shkaktojë në mënyrë të pashmangshme probleme të përbashkëta, të tilla si inflamacion i...

Sinusiti kronik, këto janë ushqimet që duhen dhe nuk duhen konsumuar sipas mjekëve

Sinusiti është një proces akut ose kronik inflamator i mukozave të sinuseve paranazale (parahunde). Kjo përfshin një ngushtim të vrimave të hundëve midis sinuseve...

Fruti që është ilaç për zemrën, mësoni sa duhet të konsumoni brenda një dite...

Kajsia është një frut e cila së pari është kultivuar në Kinë, derisa persianët e kanë zbuluar. Kështu ky frut është i pasur me...

Ilaçi shekullor për astmën, bronkitin, kollën dhe sëmundjet e mushkërive

Kollitja është një impuls i trupit tonë, i shkaktuar nga nevoja për të pastruar rrugët e frymëmarrjes, megjithatë, kur kolla zgjat për një kohë...

Kanë përmbajtje të lartë pesticidesh, 12 ushqimet që mund të rrezikojnë seriozisht shëndetin sipas...

Një nga shqetësimet kryesore të jetës sonë, është edhe cilësia e produkteve ushqimore që ne konsumojnë. Kjo për shkak se shumica e tyre përmbajnë sasi...

Ju zë makina kur udhëtoni? Njihuni me kurën që i jep zgjidhje një herë...

Gjatë udhëtimeve me makinë, anije apo aeroplan me siguri keni ndjerë një herë përzierje të stomakut e një seri ndjesish të tjera të pakëndshme. Shkaqet...

Mësoni cili është shkaku kryesor i krijimin të gjëndrave të gjirit

Pavarësisht rritjes eksponenciale të rasteve të kancerit të gjirit, shumica e rasteve kur një grua zbulon se ajo vuan prej tyre, këto janë në...

Zbuloni të gjitha përfitimet e dobishme të lules së kamomilit

Lulja e kamomilit ka përfitime me të vërtetë të mahnitshme, të dobishme që nuk janë të kufizuara vetëm në përdorimin që bëjmë për qetësimin. Përfitimi...