Tuesday, March 19, 2019

Ndërprerje globale: Facebook, Messenger dhe Instagram bien nga sistemi

Një sasi e madhe e faqeve në pronësi të Facebook-ut po përjeton një ndërprerje mbarëbotërore, duke e pasur të pamundur që përdoruesit...

Uniteti Global Alban në Samitin e II-të, diaspora si cilësi kombëtare

Shekulli i shqiptarëve. Fjalët e mërgimtarit, këto ishin në SAMIT “Ju që na thërrisni , ne , më fjalën Diaspore,një gjë ju...

Ndodh edhe kjo. Kosovari në Zvicër e pagëzon djalin me emrin ‘Daut Haradinaj’

Emri dhe mbiemri i deputetit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Daut Haradinaj është ripërtërirë.Këtë e ka bërë Shqipërim Qufaj, një bashkëvendës...

Pa diplomë në xhep, por miliarderë

Shumica e njerëzve mendojnë sesa më i lartë të jetë niveli i arsimit, aq më shumë gjasa ka të bëhesh i suksesshëm....

Akuza që një burrë po i bën Instagramit, habit të gjithë

Babai i një vajze që kreu vetëvrasje akuzoi rrjetin social të Instagram-it për frymëzim për aktin e saj. Ian...

E shpjegon shkenca: Ja pse kur shihni letra ose filxhan ju dalin të gjitha

Publikohen arsyet shkencore të realizimit të falleve në përgjithësi. Realizimi i shumicës së fjalëve të bëra nga ana e...

E dhimbshme, veprimi i fundit i 4 vjeçarit : Në momentin e fundit hapi...

Vogëlushi Nolan Skali (4), i cili bashkoi botën në luftën kundër rabdomiosarkomës, një formë e rrallë e kancerit, fatkeqësisht e humbi betejën...

Konsumimi i shejkut me proteina para gjumit mund të jetë sekreti për muskuj më...

Rritja e muskujve gjatë kohës kur flini padyshim se është diçka që e ëndërron secili. Por, me hulumtimet e...

9 rreziqet më të përhapura për shëndetin që ju vijnë nga WI-FI

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka konfirmuar prej kohësh, dëmtimet që shkaktohen në shëndet si pasojë e ekspozimit ndaj valëve elektromagnetike.

Pa diplomë në xhep, por miliarderë. Ja një listë e njerëzve që bënë historinë

Shumica e njerëzve mendojnë sesa më i lartë të jetë niveli i arsimit, aq më shumë gjasa ka të bëhesh i suksesshëm....