Tuesday, March 19, 2019

Ja kur fillon muaji i shenjtë i Ramazanit

Muaji i shenjtë për myslimanët, Ramazani do të fillojë me 6 maj të këtij viti, apo edhe 47 ditë nga sot. Besimtarët myslimanë këtë vit...

Ish- ushtari i UÇK-së thyen rekord: Njeh tri gjuhë, ka fakultet, aplikoi mbi 100...

Një ish- ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës mund të ketë arritur rekord. Ai këtë “arritje” e ka realizuar...

E cilësuar si martesa e vitit 2018 pasi ka mahnitur të gjithë, lexoni historinë...

Viti 2018 ishte një vit i ngjeshur sa i përket martesave në Prizren, shkruan 04 Online. Por, ne ju kemi sjellur dasmën...

Aeroplani u desh të kthehej, nëna kishte harruar fëmijën në aeroport

Një nënë e re që po udhëtonte me aeroplan nga Arabia Saudite për në Malajzi, përjetoi një shok të vërtetë pasi hetoi...

Humbi këmbët, pasi u torturua nga prindërit

Një vogëlush, i cili ishte rrahur mizorisht nga prindërit kur ishte pak më shumë se një muaj, tani ka hedhur hapat e...

‘Dua ta vras veten, por s’mund të lë 4 fëmijët jetimë’

E mbushin jetën më zbrazëtirë, kanë menduar dhe vetëvrasjen por nuk e bëjnë dot… s’mund të lënë jetimë 4 fëmijët e tyre.

Rashel Kolaneci ia mbyllë gojën ndjekësit që i thotë se ke vendos silikon

Është një nga femrat më të komentuara të showbizzit shqiptar. Fjala është për modelen Rashel Kolaneci, e cila për...

Kur dhe ku ia dha puthjen e parë Shkurta – Hajrushit?

Shkurte Fejza është histori suksesi, emër i dëshmuar në muzikë që në rini shumë të hershme. Ajo, u bë këngëtarja e pëlqyer...

A flasin mes vete Fiona Gllavica e Gresa Pallaska?

Fiona Gllavica qysh në vit të katërt të studimeve në Akademinë e Arteve, u angazhua në serialin “Çka ka shpija”, ku është...

Iljaz Pashë Dibra (Iljaz Qoku) KRYETAR i Parë i Lidhjes së Prizrenit

Lindi në Kllobisht të Dibrës. U bë i njohur me pjesëmarrjen e tij më 1844 në luftën e Gjoricës (Dibër) kundër Hajredin...