Friday, March 22, 2019

Me çka po merret Majlinda Zeka në Turqi

Modelja kur bëhet fjalë për pushime apo vizita, lirisht e themi se ajo këtë pjesë e ka shumë qef, shkruan “InfoKosova” përcjell 04 Online. Janë...

Halil Kastrati thotë se po nis ndërtimi i 100 shtëpive të reja

Humanisti, Halil Kastrati, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka njoftuar se shumë shpejtë do të nis ndërtimi i 100 shtëpive...

Nesër realizohet aktiviteti ‘Mbjellja e luleve dhe fidaneve’ në kuadër të javës “Unë jam...

Nesër realizohet aktiviteti i radhës në kuadër të javës "Unë jam gjimnazist" në SHML në Gjimnazin "Gjon Buzuku" në Prizren. Ka filluar me 18 mars...

Labi vazhdon ta mbaj premtimin pë vizat, ja si duket me flokë dhe mjekër...

Këngëtari dhe deputeti Labinot Tahiri, vazhdon ta mbaj premtimin e tij në lidhje me liberalizimin e vizave. Labi kohë më parë ka dorëzuar pasaportat e...

Ministria e Tregtisë i jep leje Burdushit për ta ushtruar funksionn si “mjek popullor”

Hysri Peqani i njohur për publikun e gjerë me nofkën “Burdushi” më në fund ka regjistruar biznesin e tij që për një kohë të...

Ditrini, tetëvjeçari që harton teste për mësimdhënësit kosovarë

Tetëvjeçari Ditrin Selmani nuk e ka fare problem të shpjegoi për planetet e satelitët. Për të kjo gjë është tejet e thjeshtë. Ai madje...

23-vjeçari lë shtatzënë të fejuarën, më pas nënën, tezen dhe motrën e saj

Historia e këtij 23-vjeçari i ka habitur të gjithë dhe ka shkaktuar mjaft polemika ditën e sotme në emisionin “La Bomba” në Radio DeeJay...

Ja kur fillon muaji i shenjtë i Ramazanit

Muaji i shenjtë për myslimanët, Ramazani do të fillojë me 6 maj të këtij viti, apo edhe 47 ditë nga sot. Besimtarët myslimanë këtë vit...

Ish- ushtari i UÇK-së thyen rekord: Njeh tri gjuhë, ka fakultet, aplikoi mbi 100...

Një ish- ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës mund të ketë arritur rekord. Ai këtë “arritje” e ka realizuar...

E cilësuar si martesa e vitit 2018 pasi ka mahnitur të gjithë, lexoni historinë...

Viti 2018 ishte një vit i ngjeshur sa i përket martesave në Prizren, shkruan 04 Online. Por, ne ju kemi sjellur dasmën...