Saturday, January 19, 2019

Djema kujdes! Ky problem me të cilin haseni çdo ditë iu shkurton atë “mikun”

Një studim italian i publikuar në revistën shkencore “Human Reproduction”, ka zbuluar se smogu dhe ndotja, ndikojnë në prodhimin e spermatozoideve dhe...

Ujë orizi për një fytyrë të lodhur

Të mirat e orizit janë të panumërta, një burim vitaminash dhe një ushqyes shumë i mirë për fytyrën. Kjo maskë mund të...

Nëse keni lindur në këtë muaj, atëherë jeni një gjeni

Nëse pritjes suaj të ëmbël i vjen fundi për pak ditë, kjo do të thotë se do të sillni në jetë një...

Përse duhet falur madje edhe ata të cilët nuk e meritojnë

Ne gjithë jetën bartin barrën e atyre që na kanë lënduar. Dhe pas çdo personi të gabueshëm kjo barrë...

Si ta eliminoni erën e keqe të tymit të duhanit

Truqe të thjeshta të cilat do t’ju ndihmojnë ta eliminoni aromën e tymit të duhanit i cili është futur në mobilie, perde,...

Pse ka kaq shumë vajza të zgjuara dhe tërheqëse ende single?

A keni menduar ndonjëherë pse kaq shumë vajza të zgjuara dhe të mrekullueshme janë beqare? Ato janë me këmbë...

Pse vuajmë më shumë nga ankthi në Janar?! Ja arsyet …

Sezoni i festave ka mbaruar zyrtarisht dhe të gjithë i janë rikthyer rutinës së njëjtë ditore si më parë. Muaji janar shënjon...

A është martesa çelësi i lumturisë?

Mendimi pozitiv mund të jetë çelësi për të qëndruar i shëndetshëm në pleqëri, sugjeron hulumtimi. Shkencëtarët gjetën optimistë të cilët besojnë se...

8 pyetjet e çuditshme që duhet ti bëni vetes për të zbuluar qëllimin e...

Nëse doni të zbuloni pse keni ardhur në jetë, ju vetëm duhet të ndaloni një moment dhe të kushtoni pak momente për...

Çfarë i ndodh flokëve tuaj, nëse nuk i lani për 1 javë? I jepet...

Pyetja mistike është kjo: sa shpesh duhet t'i lajmë flokët? Përgjigja është e thjeshtë! Çdo grua në të vërtetë pyet se...