Saturday, January 19, 2019

Doni ta nisni vitin 2019 mbarë? Këto janë 4 gjërat që duhet të bëni...

Një vit i ri ka mbërritur dhe me siguri të gjithë ju keni shumë plane për 365 ditët e këtij viti. Ajo...

Nuk jeni më të njëjtët, 6 gjërat e çuditshme që ju ndodhin kur bini...

Dashuria i frymëzon njerëzit. Shkencëtarët kanë studiuar arsyet se përse ndryshon sjellja e njerëzve, kur ata bien në dashuri. Ata e lidhin...

Ja si mund të ngroheni në ambiente shtëpiake pa harxhuar

Dimri njihet për mot të ftoftë dhe ngrica dhe për të tejkaluar të ftohtin në shtëpi atëherë duhet shpenzuar energjia. Faturat në...

3 pyetje që mund t’u përgjigjeni për të kuptuar nëse mes jush ka marrë...

Dashuria dhe të rënit në dashuri janë dy gjëra të ndryshme, por edhe kur marrëdhënia juaj është e konsoliduar, vështirësitë mund të...

Kafe apo ujë i ngrohtë me stomakun bosh, ja çfarë rekomandojnë mjekët të pini...

Për shumë njerëz, është e paimagjinueshme ta nisin ditën pa një apo edhe dy filxhanë kafe. Duket sikur lëngu magjik i zi ka...

6 gjërat që nuk duhet të bëni pas ndarjes për tu hakmarrë

Kur ndahemi nga dikush që e kemi pasur shumë përzemër, në mendje na vijnë ide nga më të ndryshmet dhe kemi një...

3 përbërësit që të nevojiten në 3 minuta për një çokollatë të ngrohtë në...

Mënyra më e mirë për t’u ngrohur në mëngjes është një filxhan me kakao të ngrohtë ose çokollatë e ngrohtë. Por ajo...

Mos i hidhni lëvoret e portokajve, ja për çfarë mund t’i përdorni

Sa të jashtëzakonshëm janë portokajt? Ata ndoshta janë ndër frutat më të rekomanduar nga mjekët në këtë sezonë. Këto...

Ushqimet që kanë efekte pozitive në tru

Një ose dy porcione të spinaqit, maruleve dhe sallatës mund të rinovojnë trurin tuaj për 11 vjet dhe të parandalojnë demencën.

Nuk do e besoni! Zbuloni kur kanë çelur lulet e para në botë

Lulet e para mbi Tokë kanë mbirë 50 milionë vite më pra nga se mendohej, në epokën e Xhurasikut. Sythat e para...