Saturday, January 19, 2019

‘I vjen fundi’ kohës së prezervativit, kjo është mënyra e re për t’u mbrojtur

Prezervativët ndoshta iu kanë bezdisur dhe nuk iu kanë lënë që të argëtoheni 100%? Gratë kanë përdorur për vite...

Djema kujdes! Ky problem me të cilin haseni çdo ditë iu shkurton atë “mikun”

Një studim italian i publikuar në revistën shkencore “Human Reproduction”, ka zbuluar se smogu dhe ndotja, ndikojnë në prodhimin e spermatozoideve dhe...

Këto 6 pjesë të trupit nuk duhet t’i lani shpesh

Mund të jetë joshëse që tani të mësoni arsyet se pse këto gjashtë pjesë të trupit duhet t’i lini të paprekura.

Ushqimet dhe pijet që ju plakin

Megjithëse është e vërtetë se askush dhe asgjë nuk mund ta parandalojë procesin e plakjes, përmes disa ushqimeve mund ta ngadalësoni. Lexoni...

Gruaja që humbi 82 kilogramë tregon cilat janë pesë mitet për mbipeshën

Për vite të tëra i kishte kapërdirë të gjitha teoritë për mbieshën. Pasi e humba një sasi të pabesueshme të kilogramëve, po...

Mos i hidhni lëvoret e portokajve, ja për çfarë mund t’i përdorni

Sa të jashtëzakonshëm janë portokajt? Ata ndoshta janë ndër frutat më të rekomanduar nga mjekët në këtë sezonë. Këto...

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse nuk bëni dush për 2 ditë?

Bërja e dushit është një zakon i përditshëm që ne të gjithë e respektojmë, por ndonjëherë mund të ndodhë që për mungesë...

I keni këto dy vrima në shpinë? Kjo do të thotë që jeni i...

Disa njerëz kanë vrima në mjekër, ndërkaq të tjerët i kanë këto dy vrima seksi në shpinë. Ja çka do të thonë...

Pema që do zgjedhësh në foto tregon se çfarë do ndryshosh në 2019-ën! Mësojeni...

Zgjidh një nga pemët që janë vizatuar në foto dhe zbulo se çfarë ndryshimesh do pësojë jeta jote këtë vit:

Ky truk do t’i bëjë rrobat tuaja të shkëlqejnë

Shpesh mund të bëjmë shumë gabime duke zgjedhur detergjentin e duhur për rroba. Por lajmi i mirë është se ju duhet vetëm një...