Friday, March 22, 2019

Nëse e do mjaftueshëm veten, mos i bëj kurrsesi këto gjëra…

Çfarë është dashuria për veten? Dashuria për veten është interesi për t’u vetëpërmirësuar, si dhe njohja dhe respektimi i ndjenjave vetjake. Si mund të...

Këto janë shenjat që tregojnë se nuk je e dashuruar por thjesht e varur...

Ndjen xhelozi Kur njerëzit janë në lidhje të shëndetshme i besojnë partnerit dhe nuk i japin shumë hapsirë xhelozisë. Nëse nuk mund ta bësh këtë,...

Përqafohuni – do të sëmureni më pak

Janë disa persona që kurrë nuk sëmuren…mirëpo si ia dalin ashtu? A posedojnë sistem mbinjerëzor të imunitetit? Nuk mund të themi ashtu, mirëpo mund të...

Si t’iu tregoni prindërve se jeni në lidhje dashurie?

Por kjo të kumtohet tek ata nuk është shumë e lehtë edhe pse ndoshta i keni marrëdhëniet shumë të mira me prindërit e juaj...

Zgjidh një pendë dhe zbulo çfarë të pret 7 ditët e ardhshme

A jeni gati? Testi i sotëm ju kërkon të zgjidhni një nga këto pupla dhe zgjedhja juaj do të zbulojë një sekret të personalitetit tuaj: Cilën...

Ushqimet që duhet të hani më shpesh për të parandaluar thinjat

Ushqimet si fasulet, perimet dhe frutat janë të pasura me vitaminë B dhe këto ju ndihmojnë që flokët tuaja të duken mahnitëse. Vitamina E...

9 gjërat që femrat i pëlqejnë, por si pranojnë

Ndonjëherë të kuptosh femrat është shumë e vështirë. Shpesh një “po” e tyre e rreptë mund të thotë “jo”, ndërsa një “jo” e sigurtë...

Më thuaj ngjyrën e syve të të them sa i zgjuar je

Janë të shumta elemetet e trupit të cilët tregojë rreth karakterit dhe identitetit tonë. Sipas rezultateve të një studimi ngjyra e syve ka lidhje...

Arsyet përse na del gjumi natën dhe nuk mund të flemë sërish

Nuk ka ndonjë shpjegim mistik, ndodh shpesh dhe është përgjithësisht pasojë e shqetësimeve që krijojnë gjendjet e ankthit. Më poshtë, po përpiqemi të shpjegojmë...

Lëkurat e hudhrave janë sekreti për rënien në peshë

Lëkurat e hudhrës janë përdorur që në lashtësi për të mbajtur organizmin në formë, nxitur qarkullimin e gjakut dhe mbi të gjitha për të...