Tuesday, March 26, 2019

Nëse tani votohet demarkacioni, ja edhe sa kohë nuk hiqen vizat

Ndonëse u paralajmërua se në fund të këtij viti, qytetarët e Kosovës do të mund të lëvizin lirshëm në shtetet e zonës Shëngen, një...

Skandali i deputetes Duda Balje

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga Koalicioni Vakat, Duda Balje, katër komunave serbe në veri u është referuar si komuna të Serbisë.   Kjo ndodhi gjatë...

Fëmijët në Kosovë, të rrezikuar nga qasja e pakontrolluar në internet

Në një hulumtim të bërë nga Qendra për Studime të Avancuara, del se 43 për qind e fëmijëve në Kosovë kanë kontaktuar me persona...

Suksesi i parë i Ramush Haradinajt: Zaevi i bindet për hetim ndërkombëtar për rastin...

Ramush Haradinaj ishte kryqëzuar nga analistët dhe opozita për 210 mijë eurot që ua kishte ndarë familjarëve të Grupit të Kumanovës, të cilët u...

Shembull i demokracisë, Sali Asllanaj kaq bukur ia dorëzon detyrën Bali Muharremajt (Foto)

Shembull të mirë në Kosovë ka dhënë kryetari i deritanishëm i Suharekës, Sali Asllanaj. Ai i ka dorëzuar postin e kryetarit rivalit nga Alenca...

Ramush Haradinaj javën tjetër në Bruksel, pret lajme të mira për vizat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të vizitojë Brukselin. Ai më 18 dhjetor do të takohet me zyrtarë të Bashkimit Evropian, ku do të...

Gaddafi më 1999 ua dha 59 mijë tonë naftë serbëve: Po e luftoni Kosovën,...

Vladimir Putin personalisht i shpëtoi serbët nga i ftohti dimëror ku ai me iniciativën e tij kishte furnizuar me gaz serbët para bombardimeve të...

Demarkacioni nuk procedohet pa u siguruar votat

Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi nuk do të procedohet në seancë të Kuvendit pa u siguruar votat e nevojshme të deputetëve. Partia...

“Jerusalemi është i yni”, nis sherri mes Netanyahut dhe Erdoganit

Kryeministri i Izraelit ka thënë se palestinezët duhet të mësohen me realitetin, se Jerusalemi është kryeqyteti i Izraelit, në mënyrë që të lëvizin drejt...

Zaev: I lumtur që jam kryeministri i parë maqedonas që vizitoj Kosovën

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka arritur në Kosovë ku ka zhvilluar një takim me kryeministrin Haradinaj.   Pas takimit, Zaev ka shkruar në Facebook se...