Tuesday, March 26, 2019

Deputetja Veselaj-Gutaj nënshkruan peticionin për shfuqizimin e ligjit për lojrat e fatit

Deputetja e Parlamentit të Republikës së Kosëvës, Luljeta Veselaj-Gutaj, sot është pritur nga kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj. Ajo e ka nënshkruar peticionin...

Bali Muharremaj shpërndanë dhurata – lodra në një çerdhe të fëmijëve në Suharekë

Kryetari i Komunës së Suharekës z.Muharremaj, sot e ka vizituar çerdhen e qytetit, ku së bashku me “Teatrin e Ëndrrave” dhe me organizaten “Humedica”,...

Furrtarë në Serbi kërcënohen me dëbim, dërgohen në stacionin e policisë dy vëllezërit Osmankaj

Vendasit serbë të fshatit Dollovë, afër qytetit Pançevë në Serbi të enjten kanë protestuar para furrës së shqiptarëve në qendër të këtij fshati duke...

Suharekë: Kanoset roja e pyllit, tentoi t’i fotografojë dëmtuesit e pyllit

Një roje e pyllit ka njoftuar policinë se ishte kanosur verbalisht nga disa persona pasi që viktima po tentonte ta fotografonte njërin prej të...

Arrestohet një person në pikën kufitare të Vërmicës

Një person është arrestuar në pikën kufitare të Vërmicës. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. Ai, është dërguar në mbajtje.

Pasi vrau 7 vjeçarin, 75 vjeçarja u dërgoi mesazh disa personave për aktin e...

Një ditë pas ngjarjes së tmerrshme në rrethin e Gotthelf në Basel, prokuroria ka dhënë detaje të reja, përcjellë GazetaBlic.Pensionistja 75 vjeçare ka sulmuar...

Prindërit dhe vëllai i vogël vizitojnë vendin ku u ther 7 vjeçari nga Kosova

Dy prindërit dhe vëllai i vogël kanë vizituar sot vendin ku 7 vjecari nga komuna e Lipjanit u ther dje me thikë nga një...

Bedri Hamza: Asnjë kazino në Kosovë nuk është licensuar

Ministri i Financave Bedri Hamza, u shpreh se të gjitha vendimet që i merr Kuvendi do t’i përkrahin, çfarëdo qoftë ai, mbyllja e tërësishme...

Detaje të reja për 75 vjeçaren e cila vrau me thikë 7 vjeçarin

Një ditë pas ngjarjes së tmerrshme në rrethin e Gotthelf në Basel, prokuroria ka dhënë detaje të reja, përcjellë GazetaBlic.Pensionistja 75 vjeçare ka sulmuar...

Haradinaj kërkon mbylljen e kazinove dhe lojërave të fatit

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka përshëndetur propozim rezolutën e 49 deputetëve të Kuvendit për pezullimin e aktiviteteve të kazinove dhe lojërave të fatit. Haradinaj...