Wednesday, January 16, 2019

Kosova me nivel të lartë të varfërisë, vitin 2019 e nis me mbi 25...

Kosova vazhdon të jetë vendi më i varfër në Europën Juglindore, ku 34% e popullsisë jetojnë në varfëri absolute, me të ardhura...

Zafir Berisha e akuzon Vjosa Osmanin për mashtrim rreth demarkacionit, ja çka thotë ai…

Ka reaguar deputeti i Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha, për siç e ka quajtur nivel mashtrues dhe tepër të ulët të deputetës së LDK'së, Vjosa...

Për herë të parë në Prizren instalohet ndriçimi publik efiçient

Drejtoria e Shërbimeve Publike pranë Komunës së Prizrenit e cilat drejtohet nga Levent Kasëmi, po vazhdon me realizimin e projekteve gjithandej nëpër lagjet e...

Çfarë tha Ismail Qemali 105 vite më parë në Vlorë?

Sot anembarë botës ku ka shqiptarë, ka nisur festa e 105 vjetorit të pavarësisë. Në nder të kësaj dite të shënuar për çdo shqiptar...

Clinton: Bushi ishte një rival që m’u bë shok

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, dhe ish-sekreatarja e shtetit, Hillary Clinton, e kanë publikuar një deklaratë për vdekjen e ish-presidentit George H.W. Bush, i...

Kujdes kur blini Kinder ve në dyqanet e Kosovës (FOTO)

Shpesh raportohet që dyqanet në Kosovë mbajnë produkte me afat të skaduar, me të cilat manipulojnë në mënyra të ndryshme. Shitësit ka raste kur ua...

Sulmohet fizikisht një femër në shtëpinë e saj në Jabllanicë të Prizrenit

Një femër është sulmuar fizikisht në shtëpinë e saj në fshatin Jabllanicë të Prizrenit. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor....

Me 3, 4 dhe 5 maj në Gjonaj të Hasit mbahet festivali “Hasi jehon”…

Për 29 vjet me radhë fillim maji, në Gjonaj të Hasit, i mbledh organizmat folklorik të gjithë gjeografisë shqiptare, në festivalin “Hasi jehon”, për...

Vjen lajmi i befasishëm për Ushtrinë e Kosovës!

Procesi i transformimit të FSK-së në Ushtri po mbështetet me mjete financiare edhe nga afaristët vendorë. Disa nga bizneset...

Varis Xhejlani zgjedhet Kryetar i shoqatës ‘ESNAF’ në Prizren

Në mbledhjen të Bordit Drejtues, kryetar i ri i Shoqatës ESNAF u zgjodh Varis Xhejlani, kurse zëvendës kryetar u emruan Ürhan Şilik dhe Ömer...