Tuesday, March 26, 2019

Ekskluzive: Drita Millaku kandidatja më e votuar në Prizren, zgjedhet deputete

Lëvizja VETËVENDOSJE! në Prizren ka shënuar rritjen më të madhe që nga themelimi i saj, me ç'rast ka dalë e dyta në renditje në...

Jetmir Qavollari, djaloshi 1 vjeçar nga Prizreni ka nevojë për ndihmën tuaj

Jetmir Qavollari, është vetëm 1 vjeç dhe ka pësuar gjakëdërdhje në kokë, me ç'rast ka nevojë për ndihmën tonë. Babai i Jetmirit, Samiri, ka kërkuar...

Ekskluzive: PDK e LDK arrrijnë marrëveshje koalicioni mes vete

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, kanë arritur marrëveshje koalicioni për ta përkrahur njëra-tjetrën në zgjedhjet e 22 tetorit. Gazeta NewBorn, mëson...

Vazhdon mobilizimi i LDK’së në Prizren në mbështetje të Mytaher Haskukës

Kryesia e Lidhjes Demokratike të të Kosovës dega në Prizren sot ka mbajtur mbledhjen e saj të radhës, me ç'rast janë diskutuar të gjitha...

Një premtim i madh vjen nga Lulzim Kabashi: 200 euro për çdo fëmijë që...

Kandidati i AAK’së për Kryetar të Prizrenit, Lulzim Kabashi është zotuar se si drejtues i kësaj Komune përfaqësimi, punësimi dhe asistenca ndaj gruas do...

E jashtëzakonshme: Dugagjin Palushi nga Budakova e Suharekës shpik shporetin solar (VIDEO)

Kosovari nga Suhareka në kushte shtëpiake ka bërë projektimin e një shporeti për të cilin është e nevojshme vetëm energjia diellore. Qëllimi i këtij...

Islam Ukaj – Ukimeri, kandidat i PDK’së për Kuvendin e Prizrenit

Islam Ukaj – Ukimeri, edhe zyrtarisht është kandidat për Kuvendin e Prizrenit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës. I lindur në fshatin Korishë të...

Nuel Kalaj, kandidat i AAK’së për Kuvendin e Prizrenit

Nuel Kalaj, edhe zyrtarisht është kandidat për Kuvendin e Prizrenit nga radhët e AAK'së. I njohur si mbështetës i madh i Lulzim Kabashit, ai beson...

Kujtim Gashi ministri i parë shqiptar nga Prizreni

Ramush Haradinaj ka marrë besimin e deputetëve që të jetë Kryeministër i Qeverisë së re të Kosovës. Kreu i AAKs-ë Ramush Haradinaj,  ka marrë votën e...

Triumfon Luljeta Veselaj – Gutaj. Konfirmohet edhe për një mandat të ri si deputete...

Luljeta Veselaj - Gutaj, vazhdon të jetë femra më e fuqishme e PDK'së në degën e Prizrenit, pasi ka arritur për herën e dytë...