Tuesday, March 26, 2019

Prokuroria në Prizren ngritë aktakuzë për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar ndaj inspektorit...

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër B.K., në cilësinë e personit zyrtar si Inspektor i Ndërtimtarisë, për...

Albana Mustafi, shqiptarja nga Prizreni, në garë për postin e deputetes në parlamentin e...

Albana Mustafi, 34 vjeçare shqiptare nga Prizreni i Kosovës, po zhvillon një fushatë shumë dinjitoze dhe dinamike për postin e deputetes në parlamentin e...

Prizren: Homazhe për nder të 20 vjetorit të fillimit të sulmeve ajrore të NATO-s

Me rastin e 20 vjetorit të fillimit të sulmeve ajrore të NATO-s mbi caqet serbe, kryetari i Komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka, kryesuesi i...

Prizren: Mohojnë fajësinë të akuzuarit se kanë dhënë banesa pa kriter për shoqatat e...

Të akuzuarit për keqpërdorim të pozitës dhe autoritetit zyrtar, Reshat Mehmeti, Fidan Shala dhe Arben Rexhepi, janë deklaruar të pafajshëm në seancën fillestare të...

Muharremaj: Nuk do të ketë kompromis për respektimin e ligjit

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj është takuar me përfaqësuesit e Drejtorisë së Inspekcionit të kësaj komune, me të cilin ka diskutuar për...

Ç’përlotje! Mijëra zviceranë i bashkohen marshimit në nderim të vogëlushit shqiptar/ FOTO

Gjatë gjithë kohës, pjesë e marshimit kanë qenë edhe përfaqësuesit më të lartë të ekzekutivit të qytetit, Elisabeth Ackermann dhe Baschi Dürr. Një kortezh i...

Kujdes, policia e Kosovës po dënon ata që përdorin telefonin gjatë vozitjes!

Mos e përdorni telefonin gjatë vozitjes, përndryshe ju pret dënimi! Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar hiç më pak se 1...

Pandeli Majko kujton telefonatën e fundit para bombardimeve të NATO-s

Sot më 24 mars bëhen 20 vjet nga fillimi i bombardimeve të NATO-s mbi ish-Jugosllavi. Fushata që i dha fund luftës në Kosovë, zgjati...

BBC: Lufta në Kosovë, konflikti që nuk do të largohet asnjëherë

Më 24 mars të vitit 1999, SHBA dhe aleatët e saj perëndimorë filluan bombardimet mbi Serbinë duke i dhënë kështu fund luftës në Kosovë.Kështu...

Vdekja aksidentale e kalorësit në Dragash, flasin dëshmitarët

Në Dragash ka vdekur aksidentalisht 24 vjeçari Muhamer Mustafa që njihej edhe si kalorësi i shpejt i Brodosanës. Se si ndodhi rasti tragjik tregojnë...