Wednesday, January 16, 2019

Avokati i Cenës: Klienti im u intervistua më shumë për shqiptarët e vrarë gjatë...

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sabahudin Cena, ditë më parë është marrë në pyetje nga Zyra e Prokurorit tё Specializuar tё...

Suhareka me nivelin më të ulët të ekstremizmit

Në kohën kur Kosova po përballej me shkuarjen e një numri të qytetarëve të saj në Siri, dy komuna, Suhareka dhe Podujeva...

Një tjetër ish-komandant i UÇK-së ftohet për intervistë në Hagë, ja nga cili qytet...

Ish- komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Rajoni i Rahovecit, Ismet Tara, me nofkën Hoxha, ka pranuar ftesë nga Gjykata Speciale...

Plani i Hashim Thaçit për prurjen e LDK-së në Qeveri

Konfigurimi i Qeverisë është bërë pjesë e deklaratave të liderëve. Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, tha se nëse nuk shkohet në zgjedhje,...

Pagat e mësimdhënësve në rajon, krahasuar me Kosovën (Infografikë)

Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës së Kosovës nga dita e hënë ka hyrë në grevë të përgjithshme shkaku i mos...

Frikë për shpërthimin e Luftës së III Botërore

Deklarata e Presidentit rus, Vladimir Putin, se zgjatimi i NATO-s në Europën lindore është një strategji shkatërruese që po promovon “mosbesim e...

Ja çfarë thotë Komuna e Prizrenit pas rrënimit të terasës në lokalin e familjes...

Pas inspektimit në shumë drejtime ka rezultuar se të gjitha objektet afariste që në formë aneksi kanë vendosur konstruksione metalike përbrenda Qendrës...

Kryesuesi Abrashi: Kuvendi aktual i Prizrenit dallon shumë nga të mëparshmit

Kryesuesi Artan Abrashi, ka lavdëruar punën e bërë të Kuvendit Komunal (KK) të Prizrenit, gjatë vitit të kaluar, kur edhe ai ka...

Maloku: PSE, Kërkesa e pergjithësuar (amerikane) dhe pse, përgjigjëja e (Haradinajt) e përgjithësuar!?

Sociologu i njohur nga Kosova, Fadil Maloku, është i bindur se Departamenti i Shtetit Amerikan, Kongresi apo edhe vetë Presidenti, Donald Trump,...

Thaçi: Ndaj çlirimtarëve po bëhet padrejtësia më e madhe

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka komentuar intervistimin e Sami Lushtakut nga Prokurori i Specializuar në Hagë. Thaçi thotë...