Wednesday, January 16, 2019

Vermeulen: Kosova mund të shkojë drejt krizës fiskale

“Buxheti i Kosovës nuk mund të përballojë një rritje aq të shpejtë të shpenzimeve për skemat sociale. Të mos i përmendim skemat e tjera...

Maloku: Kosova do shembet si shtet, nëse hyn në koncesione të reja me Serbinë!

Profesori universitar dhe kryetari i Shoqatës së sociologëve të Kosovës, Fadil Maloku, në një intervistë ekskluzive për KosovaPost, flet për dialogun Kosovë- Serbi, arritjen...

Haxhillari: Ekziston një gatishmëri e jashtëzakonshme për të protestuar kundër pazareve të rrezikshme të...

04 Online ka realizuar intervistë me Sekretarin Organizativ të LVV-së në Prizren, Karanfil Haxhillari, rreth organizimit për protestën e cila do të mbahet nesër...

Njihuni me aktorin dhe kickbokserin Arben Bala: Si i anulova shumë projekte për të...

Deri më tani nuk kishit dëgjuar për të? Por nëse lexoni në vazhdim do mësoni shumë sigurisht. Arben Bala është një nga personazhet më...

Nxënësi, shkolla, familja dhe komuniteti si një ekuacionsocio-pedagogjik i pandarë

Formimi psiko-edukativ e shkencor i fëmijëve dhe të rinjve varet shumë nga bashkëveprimi i prindërve dhe të institucioneve të komunitetit. Si mund të vihet...

Elma Miftari, një psikologe ndryshe në Prizren

Përvoja e saj dhe sidomos sukseset e arritura e kanë shtyrë drejt një vendimi të madh për të qenë në shërbim të atyre që...

Hashim Thaçi pendohet për akuzat e rënda ndaj Sali Berishës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është penduar për akuzat që i ka bërë një ditë më parë Sali Berishës për bashkëpunim me Bin Ladenin,...

Kurti: Derisa të dialogojë në Bruksel, Gjykata Speciale e lë të qetë Thaçin

Lideri i VV-së, Albin Kurti, ka aluduar se presidentin e vendit, Hashim Thaçi, derisa të dialogojë me Serbinë, Gjykata Speciale do ta lërë të...

Mustafa Nano e tha edhe këtë: Kosovarët kanë gjak serbi

Analisti i njohur, Mustafa Nano, tregon të vërtetën e pjesëmarrjes së tij në një konferencë të organizuar nga agjencitë shtetërore të lajmeve në Beograd. Sipas...

Austin: Kosovarët paguajnë çmimin e “Qeverisë së korruptuar” për vizat

“Imazhi i Qeverisë së Kosovës, në perspektivën globale, nuk është pozitiv. Është një qeveri e kriminalizuar, një shtet i korruptuar që nuk është në...