Tuesday, March 19, 2019

Ndoshta se keni ditur, rënia e flokëve simptomë e mungesës së vitaminës D

Vitamina D është shumë e rëndësishme për shëndetin e përgjithshëm të trupit, pasi që i mban të shëndetshëm eshtrat, dhëmbët dhe muskujt.

10 shenja që jeni një Grua “Alfa”, dhe bëni dallim nga gjithë të tjerat

Gratë e fuqishme kanë tendencën për t’i bërë gjërat, ndryshe nga gratë mesatare. Ato shfaqen në mënyra që vërtetë rrokin vëmendjen tuaj,...

Pjesët e trupit ndaj të cilave duhet të tregoni kujdes

Janë disa pjesë të trupit tonë të cilat sado të kujdesemi tregojnë që jemi duke u rritur ose duke u plakur më...

Mos shpenzo më para! Thuaj lamtumirë rrudhave me këtë metodë të shkëlqyer!

Ne farmaci, apo qendra estetike te rekomandojne shume lloje kremerash të fytyrës por ato janë shumë të shtrenjta dhe disa prej tyre...

Sodë buke dhe vaj kokosi, kombinim perfekt për kujdesin e fytyrës tuaj

Produktet kozmetike që ne blejmë çdo ditë për pastrimin e fytyrës sigurisht që janë efektive, por në planin afatgjatë, megjithatë, duke qenë...

Ja disa gjëra që duhet të dini për rregullimin e vetullave

Vetullat e rregulluara janë trendi viteve të fundit. Por shumë pak vajzat dhe gratë kanë njohuri se si t’i...

Një truk i thjeshtë për të trajtuar buzët e çara

Buzët e plasaritura mund të gjenerojnë bezdisje dhe madje në rastet më ekstreme edhe dhimbje. Por ka një zgjidhje për të cilën...

Ide në trend për manikyrin e sezonit dimëror

Sezoni i ardhshëm na sjell një numër të madh të trendëve të rinj të bukurisë, e kur bëhet fjalë për manikyrin, ide...

Idetë më të bukura të grimit

Ja, erdhën edhe festat e fundvitit, kur duhet të vishemi me xixa dhe të aplikojmë një grim adekuat Buzët...

Fshehtësia prej dhjetë sekondash që heq vitet nga fytyra juaj

Kur grimi është në pyetje, secila femër ka produktin e vet të preferuar. Ndoshta kjo është maskara, pudra e lëngshme ose shkëlqyesi...