Tuesday, March 19, 2019

Kështu mund të përgatitni pastruesit natyral të grimit

Ndoshta ju kanë mbatuar preparatet që e heqin grimin aop ndoshta keni vendopsur që tash e tutje të prëdorni produkte natyrale për...

Njihuni me pesë maska natyrale për fytyrë të përsosur

Duke e mbajtur lëkurën të përsosur pa përdorur produkte të shtrenjta është e  mundur. Nëse dëshironi ta ruani lëkurën tuaj, rrini larg...

Njihuni me trendët e fundit të grimit për këtë vit

Tashmë jemi futur në dy muajt e fundit të vitit 2016, megjithatë trendët në rutinën e bukurisë nuk kanë të ndalur. Gjatë...

Doni që të keni një lëkurë të bukur, kjo është maska ideale

Sot braktisni gjithçka që ka lidhje punën pasi është koha t’i dedikoni ditën, vetëm vetes suaj. Nëse për...

Kështu mund të grimoseni sikur profesionist

Artisti i grimit të të famshmëve tregon disa hapa të thjeshtë për ta arritur një pamje të përkryer .

6 gjëra që nuk duhen bërë kurrë për një mashkull, nuk ka rëndësi nëse...

Nuk ka rëndësi se sa shumë je e dashuruar, këto janë disa nga gjërat që asnjë femër nuk duhet të bëj për...

Pastroni fytyrën me vetëm 2 përbërës dhe rrudhat do zhduken pas disa minutash

Pastrimi i përditshëm i fytyrës është thelbësor për të eliminuar rrudhat dhe papërsosmëritë, edhe më shumë nëse keni ndonjë ngjarje të rëndësishme.

Këto janë katër gjërat që duhet të dini para se të preni flokët

Prej gati dy vitesh, prerja e flokëve në gjatësi mesatare, pak sipër supeve, e njohur si prerja ‘The Bob’, është modeli i...

Këto janë gabimet që bëni me fytyrën gjatë dimrit, mos i përsëritni

Lëkura në dimër është shumë më e ndjeshme se zakonisht dhe për këtë ne duhet t’i shmangim disa gabime që mund ta...

Një truk i thjeshtë për të ndalur rënien e flokëve, pa shpenzime

Flokët janë një nga prioritetet fizike të njerëzve. Në fakt, shumë dashurojnë për t’i trajtuar, ngjyrosur ose prerë shpesh....