Tuesday, March 26, 2019

Konsumoni këtë frut për të luftuar plakjen

Ne e dimë se hormonet luajnë një rol të madh në plakjen e lëkurës dhe pamjes. Hurmat përmbajnë vitamina...

Zbuloni 5 elementët që ndikojnë pozitivisht në shëndetin e lëkurës tuaj

Produktet natyrale të bukurisë kanë gjithnjë efekt mjaft pozitiv në lëkurë. Por sipas faqes “Healthy-life” disa produkte natyrale garantojnë një lëkurë më...

Dobitë e përdorimit të mjaltit në lëkurën e trupit

PERFITIMET E MJALTIT NE LEKURE Mbrojtja Roli mbrojtës i mjaltit është shumë i madh, por së...

Nëntë mënyra për ta përdorur kanellën në rutinën tuaj të bukurisë

Kanella, përveçqë ka një shije mbresëlënëse, ka edhe shumë cilësi të rëndësishme për shëndetin tuaj. Kanella mund të përdoret edhe për rutinën...

Njihuni me këshillat profesionale për grimin e përditshëm të syve

Pos eksperimenteve të ndryshme që aplikohen në raste të ndryshme, prapë se prapë shumicës së femrave ju nevojiten disa këshilla si të...

Ky është trendi më i ri i manikyrit, ngjyra e llakut që është në...

Në botën e bukurisë nëse nuk mungon diçka, atëherë janë trendët e rinj. Nganjëherë na pëlqejnë më shumë, nganjëherë më pak, por...

Doni ti hiqni njollat dhe vrragët nga fytyra, bëjeni me ndihmën e majdanozit

Njollat në lëkurë janë pasojë e shkaktarëve të ndryshëm, si ekspozimi në rrezet e forta të diellit, shërimit jo të mirë të...

Kështu mund ta përdorni kafenë për trajtimet e flokëve dhe lëkurës

Njerëzit në gjithë botën e duan kafenë, jo vetëm për shijen e mirë por edhe për përfitimet shëndetësore që ka.

Ky është truku më i mirë për t’ua shtuar vëllimin e flokëve

Ky truk merr kohë vetëm pak minuta dhe kërkon vetëm një produkt. Megjithëse jemi mësuar që rutina jonë e...

Njihuni me fustanet më ideale për pranverë dhe çdo formë të trupit

Po vjen pranvera dhe duhet bërë gati për të freskuar gardërobën. Fustanet janë ideale për këtë stinë pas palltove...