Tuesday, March 19, 2019

Maskë freskuese për lëkurë me shkëlqim gjatë festave

Shkaku i ndryshimeve në temperatura dhe lagështisë, lëkura ka nevojë për më shumë përbërës ushqyes në periudhë dimërore. Sidomos problematike janë hapësirat...

Mielli i misrit ushqen fytyrën e lodhur

Në dukjen e mirë të fytyrës ndikojnë shumë faktorë, e më e rëndësishmja është ta ushqeni dhe të kujdeseni për të. Shkaku...

Ka 6 hile për makeup dhe ne ia “Vodhëm” parukiereve vetëm për Ju

Nuk ka nevojë të jeni një MISS, apo një femër VIP për të bërë Makeup-in që ëndërroni. Gjithçka ju...

Si ndikon gjumi në tenin e fytyrës

Një sondazh i kryer nga "Bensons for Beds" britanik zbuloi pasojat e mungesës së gjumit në tenin e fytyrës.

Trajtimi më i mirë i flokëve pas lyerjes, në kushtet e shtëpie që nuk...

Pasi i ke lyer flokët, sidomos gjatë stinës së verës, është e natyrshme të ndiesh ashpërsinë e bojës dhe derisa floku i...

Përmirësojini vetullat dhe qerpikët tuaj!

A dëshironi të keni vetulla sikur ato të yjeve? Forma e përkryer e vetullave tuaja varet nga forma e fytyrës tuaj. Nëse...

Ndoshta se keni ditur, këto ushqime dëmtojnë flokët

Kur duhet të merremi me flokë të yndyrshëm, zakonisht përfundojmë duke përdorur shampo të veçanta, duke i lidhur flokët ose duke i...

Ja si ta vendosni buzëkuqin, sipas rregullave të ekspertëve të grimit

Buzëkuqi për buzë me siguri është prodhimi i parë kozmetik që si fëmijë e keni 'vjedhur' nga çanta e nënës tuaj. Por,...

Ju ka humbur shkëlqimi i flokëve? Duhet të provoni patjetër këtë maskë

Në dimër problem kryesor i vajzave janë flokët që duken shumë të thatë dhe pa shkëlqim. Për këtë arsye...

Ja disa këshilla për lëkurën e thatë të duarve gjatë dimrit

Sidomos gjatë dimrit, lëkura e thatë e duarve mund të përkeqësohet edhe më tepër. Më poshtë u sjell disa...