Tuesday, March 19, 2019

Një maskë natyrale për thonj të fortë dhe të gjatë

Ju propozojmë t'i kushtoni vëmendje recetës që e forcon pllakën e thoit, zbut kutikulën, si dhe e përshpejton rritjen e thoit.

Nuancat e shampanjës! Ngjyrat më të pëlqyera që do të bëjnë namin gjatë 2019-s

Ardhja e vitit të ri mund t’ju ketë nxitur drejt ndryshimeve të reja.. të paktën në teori ! Por pse të mos...

Ja stilet më të mira të flokëve gjatë ditëve me borë

Me ndërrimin e stinëve, sikur ndërrojnë edhe flokët. Për këtë shkak, gjatë ditëve me dëborë duhet një kujdes dhe mirëmbajtje e veçantë...

Pse disa femra kanë qime në mjekër? Shenjat paralajmëruese të cilat nuk duhet t’i...

Gratë shpenzojnë një kohë të parashikuar prej 104 orësh në javë për kujdesin ndaj fytyrës. 2 nga 3 femrat e intervistuara pohojnë...

Mielli i misrit ushqen fytyrën e lodhur

Në dukjen e mirë të fytyrës ndikojnë shumë faktorë, e më e rëndësishmja është ta ushqeni dhe të kujdeseni për të. Shkaku...

Njihuni me 4 gabimet më të zakonshme gjatë makiazhit

Mos aplikoni kurrë fondatinën në lëkurë të thatë: Shumë gra bëjnë gabim kur aplikojnë fondatinën në lëkurë plotësisht të thatë. Hapi i...

Njihuni me sekretet e bukurisë, për të cilat femrat ende nuk kanë dëgjuar

Pini mjaft ujë, largojeni grimin para se të bini në gjumë, përdoreni kremin me faktor mbrojtës... këto këshilla i keni dëgjuar shpeshherë, por kemi...

Ja stilet më të mira të flokëve gjatë ditëve me borë

Me ndërrimin e stinëve, sikur ndërrojnë edhe flokët. Për këtë shkak, gjatë ditëve me dëborë duhet një kujdes dhe mirëmbajtje e veçantë...

5 mënyrat për të parandaluar rënien e gjoksit

Një nga gjërat për të cilat femrat kujdesen më së shumti janë gjinjtë që sigurisht duan mjaft punë për të qëndruar gjithmonë...

Rregulla të thjeshta që të dukeni bukur pa grim

Pamja natyrale gjithmonë është në trend. Sot shumë vajza shpenzojnë kohë duke u përpjekur për të vënë grim në...