Saturday, January 19, 2019

Ja disa këshilla si të dukeni më të bukur

Kujdesi për veten ka të bëjë me të qënurit I sjellshëm me mirëqënien tonë emocionale dhe mendore po ashtu edhe me pamjen...

Disa këshilla të thjeshta për të zvogëluar poret e fytyrës

Poret e zmadhuara janë një problem serioz që vjen sidomos me kalimin e moshës. Zvogëlimi i tyre bën që fytyra të duket...

Luftë kundër rrudhave? Asgjë më mirë se aspirina, ja mënyrat në kushte shtëpie

Janë të njohura cilësitë e saj qetësuese, por ajo që dihet më pak është fakti që aspirina shërben edhe si përbërja bazë...

Këto janë vitaminat më të mira kundër plakjes së lëkurës

Mirëmbajtja e shëndetit të lëkurës nuk kërkon vetëm aplikimin e kremërave dhe solucioneve të shtrenjta. Sekreti i vërtetë i...

Kafeja për shëndetin e flokëve

Kafeja është një burim i shkëlqyer ushqyesish dhe antioksidantësh të cilët i bëjnë mirë jo vetëm lëkurës por edhe flokëve.

Si bartet trikoja e zezë me fyt, me stil në të gjitha rastet: Bazë...

Gjeni inspirimin dhe përfshijeni në stilin tuaj personal Trikoja e zezë me fyt përfundimisht bën pjesë në klasikë kur...

Përdorni këto produkte shtëpie nëse dëshironi shkëlqim të menjëhershëm në fytyrë

Nëse jeni të stresuara nga pamja që ka fytyra juaj këto kohë, herë nga moti i keq herë nga pagjumësia ka një...

Maska që ju duhet gjatë dimrit ka vetëm tre përbërës

Dimri është stina në të cilën problemet  e lëkurës shtohen. I ftohti është një ndër shkaktarët kryesorë të këtyre problemeve, ndaj për...

Mielli i misrit ushqen fytyrën e lodhur

Në dukjen e mirë të fytyrës ndikojnë shumë faktorë, e më e rëndësishmja është ta ushqeni dhe të kujdeseni për të. Shkaku...

Katër hapa të thjeshtë për krijimin e grimit të syve “smokey”

Grimi i syve “smokey” duket se nuk e ka ndërmend që të dalë nga moda, pasi që tash e një kohë të...