Wednesday, January 16, 2019

Recetat natyrale për heqjen e grimit

Recetat natyrale për heqjen e grimit mund t’i përgatisni thjesht dhe lehtë. Ja si ta gëzoni fytyrën tuaj pas grimit.

Ju ka humbur shkëlqimi i flokëve? Duhet të provoni patjetër këtë maskë

Në dimër problem kryesor i vajzave janë flokët që duken shumë të thatë dhe pa shkëlqim. Për këtë arsye...

Këshilla për flokë të yndyrshme

Ka faktorë të ndryshëm që shkaktojnë yndyrë të tepërt në flokë si p.sh kequshqyerja, mosbalanca hormonale ose shqetësimet në tretje dhe ato...

Shkaktarët e varjes së gjoksit dhe si të shmangni ato…

Gjokset e varura janë temë e pakëndshme për shumicën e femrave. Sidoqoftë, pavarësisht se vazhdimisht provojnë ta parandalojnë këtë fenomen, gjinjtë me...

Mënyrat natyrale për të pasur vetulla më të trasha

Nëse dëshironi të keni vetulla të trasha, duhet përdorur trajtime, përfshirë ushqimet e caktuara që nga brenda forcojnë rritjen e tyre. Vetullat...

Fshehtësitë me bojëkuq që do të ndryshojnë gjithçka

Artistët e grimit kanë zbuluar fshehtësi dhe gabime në aplikimin e duhur të bojëkuqit. Bojëkuqi i takon grupit të prodhimeve të dobishme,...

Vetitë e dobishme të jogurtit për lëkurë dhe flokë

Jogurti është shtesë e shëndetshme në secilin ushqim. Përplot me proteina, kalcium dhe vitamina D, B2 (riboflavinë), B12 dhe B5, e po...

A e keni menduar se ujin e gazuar mund ta përdorni edhe për fytyrën?

A e keni menduar se ujin e gazuar mund ta përdorni edhe për fytyrën? Përdorimi i tij i jep lëkurës elasticitet.

Luftë kundër rrudhave? Asgjë më mirë se aspirina, ja mënyrat në kushte shtëpie

Janë të njohura cilësitë e saj qetësuese, por ajo që dihet më pak është fakti që aspirina shërben edhe si përbërja bazë...

Ja stilet më të mira të flokëve gjatë ditëve me borë

Me ndërrimin e stinëve, sikur ndërrojnë edhe flokët. Për këtë shkak, gjatë ditëve me dëborë duhet një kujdes dhe mirëmbajtje e veçantë...