Sunday, May 20, 2018

Arsyet përse vaji i arganit ia kalon të gjithë vajrave të tjerë dhe është...

Vaji i Arganit është një nga përbërësit bazë në shumicën e produkteve kozmetike ! Arsyet do jua listojmë më poshtë! Jo të gjitha vajrat janë...

Nga aromat e pakëndshme të frigoriferit tek shkëlqimi i flokëve, të gjitha përdorimet e...

Ne të gjithë e konsumojmë kafe, disa më pak e disa më shumë. Madje shumë prej nesh nuk mund ta nisin ditën pa konsumuar...

Përse Korea konsiderohet vendi më i shëndetshëm? Ja dieta e grave me trup të...

Gratë aziatike kanë tërhequr vëmendjen e Perëndimit falë trupit të tyre të hollë. Dhe pse gjenetika ka të bëjë shumë, nuk mund të mohojmë...

Çfarë peshku duhet të zgjedhim që mos të rrezikohemi nga mërkuri?

Peshku eshte nje zgjedhje shume e mire proteinash, dhe yndyrnat e tij na mbrojne nga semundjet e zemres. Megjithate, pothuaj te gjithe peshqit permbajne...

Shpiken mbathjet që nuk kanë nevojë të lahen. A do t’i blinit?

Një kompani daneze ka krijuar mbathje që mund të mbahen veshur me javë të tëra, pa qenë nevoja që të lahen. Organic Basics ka përdorur...

Çaj me banane, çaji që ju duhet në ditët me stres!

Banania është një burim shumë i mirë i magnezit, i cili ndihmon sidomos në relaksimin e muskujve të kontraktuar gjatë stërvitjes. Përdorimi i magnezit ndihmon...

Si të ushqehemi shëndetshëm gjatë muajit të Ramazanit

Agjerimi është ritual shpirtëror i besimtarëve muslimanë, i cili zbatohet duke hequr dorë nga ushqimi e lëngjet gjatë ditës dhe duke marrë vetëm dy...

Me të bardhën dhe të verdhën e vezës mund të bëni mrekullira për fytyrën...

Nuk ka më mirë se të bësh një maskë për fytyrën. Pas një dite të lodhshme pune në zyrë, është e nevojshme që të...

Pite shumë e shijshme me mollë, arra dhe çokollata…

Gatuajeni këtë pite të thjeshtë dhe të shijshme. Deserti juaj me siguri do të marrë falënderime, ndërkaq edhe për shije më të mirë të...

Kungullesha të mbushura me mish pule

Kungulleshat janë sinonim i vërtetë për ushqim të lehtë dhe të shijshëm për ditët e ngrohta! Mund t’i gatuani në mënyra më të ndryshme...