Monday, November 19, 2018

Betejë mes rivalëve për Zlatan Ibrahimovicin

Dy rivalë të Super Ligës turke janë të gatshme të zhvillojnë betejë për t’i siguruar shërbimet e sulmuesit suedez, Zlatan Ibrahimovic, sipas mediumit turk...

Benjamin Kololli futbollisti shqiptar me më shumë asistime në Super Ligën e Zvicrës

Mesfushori Benjamin Kololli është futbollisti shqiptar me më shumë asistime në Super Ligën e Zvicrës në Futboll deri në javën e 27-të të sezonit...

Edhe Distria Krasniqi e siguron gjysmëfinalen në Tunis Grand Prix

Pas Nora Gjakovës, edhe xhudistja tjetër kosovare, Distria Krasniqi, e ka siguruar gjysmëfinalen në turneun e parë për këtë vit në xhudo. Distria e mposhti...

Sarri larg Napolit, mendohet rikthimi i Benitez

Me titullin kampion tashmë më larg, Maurizio Sarri mund t’i thotë lamtumirë Napolit. Sipas mediave italiane, humbja kundër Fiorentinës mund të shënojë edhe mbylljen...

Prishtina fiton derbin ndaj Bashkimit

Prishtina ka shënuar fitore në përballjen e sotme kundër Bashkimit në Superligën e Kosovës në basketboll. Klubi nga kryeqyteti i Kosovës shënoi fitore me rezultat...

Kaja: Maska ka qenë profesionale…

"Janë kapse të llastikut jo hekur. Maska mbajnë lojtar bote, e këta këtu nuk të lejojnë,..!". "Është maskë profesionale me karbon", ka shpjeguar Kaja, që...

Roma bën mrekullinë, mposht Barçën dhe kualifikohet tutje

Roma ka bërë mrekullinë ndaj Barcelonës, duke e mposhtur klubin katalonjas 3:0 dhe duke u kualifikuar tutje me rezultatin e përgjithshëm 4:4, falë golit...

Shqiptarët, arsyeja pse Zvicra pritet të shkojë në çerekfinale të botërorit

Tri herë është paraqitur Zvicra në çerekfinale të kampionateve botërore në futboll. Së fundi këtë e ka arritur në vitin 1954, kur e organizoi...

Simeone Jr fundos Napolin, titulli mbetet thjeshtë një ëndërr

Napoli lan duart me titullin kampion vetëm një javë pas asaj fitoreje historike ndaj Juventusit në Torino që rihapi papritur garën për vendin e...

Juventus refuzoi Unitedin, Dybala mbetet bardhë e zi edhe më tej

Oferta e Manchester United prej 80 milionë eurosh, plus sulmuesin Henrikh Mkhitaryan, për asin e Juventus, Paulo Dybala, është refuzuar. Argjentinasi është një nga sulmuesit...