Monday, November 19, 2018

Të vegjëlit e KB “Junior 06” fitojnë ndaj KB “Kerasan” nga Prishtina, gjejnë para...

Më të vegjlit e 'Junior 06' po vazhdojnë të tregojnë elemente të fuqishme se e ardhmja e tyre në basketboll do të jetë e...

Muharrem Hasani MUKI rikthehet me fitore duke mposhtur serbin Zoran Spajic (Video)

Kik Boksieri shqiptar, Muharrem Hasani MUKI është rikthyer me fitore në Ring në ndeshjen e parë pas dy vitesh, përcjell ALBANIAN FIGHT MAGAZINE. Muki në...

Sonte meçi i vitit ndërmjet shqiptarit dhe serbit – Ja kur fillon dhe ku...

Muharrem Hasani sonte do të ndeshet me boksierin serb, Zoran Spajic. Hasani dhe Zoran Spajic do të ndeshen në afërsi të Zyrihut në Zvicër (Turofnnung)...

KA “Prizreni” pritet nga Haskuka dhe marrin mbështetje nga ai

Klubi i Atletikës "Prizreni" sot është pritur nga Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, pas sukseseve të arritura së fundmi. Në këtë takim, udhëheqësit e KA...

Përforcimi i madh i Prishtinës po largohet pa luajtur fare

Përforcimi i madh i Z Mobile Prishtinës, Fahro Alihoxhiq, pritet të mos e zhvillojë asnjë ndeshje këtë edicion me ekipin bardhekaltër, shkruan sot Koha...

KF “Liria” e ka mbështetjen e plotë të Haskukës

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka pritur në takim Kryetarin e KF "Liria", Ilijaz Ilijazi , me ç'rast kanë biseduar për gjendjen dhe të...

KA “Prizreni” shumë i suksesshëm në “Minimaratona Istogu 2018”

Sukseset e atletëve të Klubit të Atletikës "Prizreni", nën udhëheqjen e trajnerit Bajram Duja, nuk kanë të ndalur, thuhet në njoftimin e KA "Prizreni.   "Sot...

Zyrtare: Besnik Hasi ua plotëson ‘dëshirën’ shqiptarëve

Trajneri nga Kosova, Besnik Hasi, në këtë edicion e ka marrë drejtimin e skuadrës nga Arabia Saudite, Al-Raed FC, raporton Insporti.com përcjell 04 Online. Ish-futbollisti...

Joshua mposht Parkerin dhe ia rrëmben titullin WBO

Anthony Joshua ka mposhtur bokserin nga Zelanda e Re, Parker, duke mbrojtur titujt WBA, IBF, IBO dhe duke i marrë titullin WBO kundërshtarit. Të dy...

Khabib: E sulmova ekipin e McGregor sepse ma ofendoi fenë islame

Khabib Nurmagomedov ka thënë se e ka sulmuar ekipin e Conor McGregor pasi fitores në luftën e arteve të përziera marcieale “UFC 229”, sepse...