Monday, November 19, 2018

Boksierja kosovare nuk e ka të sigurt pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror në Indi për...

Boksierja nga Kosova, Donjeta Sadiku ende nuk e ka të sigurt s a do të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që do...

Liria fiton në Prizren, e mposhtë Flamurtarin 1:0

Liria ka shënuar fitore në përballje me Flamurtarin 1-0. Liria në këtë takim erdhi pas një triumfi të madh në Gjilan përballë Dritës. Liridon Fetahaj pati...

Challandes shpall listën, Kosova me dy risi, në portë dhe mesfushë

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i grumbullojë për dy ndeshjet e fundit në Grupin 3...

2 medalje ari dhe 1 argjendtë, Kosova shkëlqen në “Grand Prix” të Uzbekistanit

Kosova shkëlqen sërish në sportin e Xhudos. Në turneun e kryeqytetit të Uzbekistanit, Tashkent, sportistët kosovare arritën rezultate të shkëlqyera, dy medalje ari dhe...

Tifozët mbushin San Siron ndaj Barçës, Interi thyen rekordin e arkëtimeve

Rekord historik për Interin. Nga biletat e shitura për duelin e kthimit në grupin B të Champions League ndaj Barcelonës, klubi zikaltër ka arkëtuar...

Real Madrid dështon sërish të bindë Pochettinon

Reali i Madridit dështoi sërish në përpjekjen për të sjellë në “Santiago Bernabeu” trajnerin Mauricio Pochettino. Klubi “merengues” arriti deri aty sa t’i ofronte...

Kovac nën akuzë, veteranët e Bayernit nuk e duan

Nuk janë ditë të mira për Bayern Munich, ecuria e keqe e bavarezëve, që gjenden të tretët në klasifikim, katër pikë pas Dortmundit kryesues,...

Mediat franceze gjejnë pasuesin e Gattusos te Milani

Rino Gattuso është duke shijuar tre fitoret e fundit, që duket se kanë sjellë pak qetësi në ambientin kuqezi dhe siguri në stolin e...

Skocia publikon listën anti-Shqipëri, dy mungesa të rëndësishme

Skocia do të jetë mysafire e Shqipërisë në “Loro Boriçi” më 17 Nëntor, në një sfidë mjaft të rëndësishme, të vlefshme për Ligën e...

Rini Shpendi u.d. kryetar i KB Bashkimit

Pas largimit të befasishëm dje nga posti i kryetarit të klubit të Bashkimit, Fadil Sahiti, sot klubi prizrenas ka bërë të ditur se u.d....