Monday, November 19, 2018

Ranieri me një mision të ri në ishull, zyrtarziohet te…

Claudio Ranieri merr përsipër një tjetër mision të vështirë, por jo të pamundur pasi e pamundura nuk ekziston për trajnerin italian i cili në...

Shkaku i Donjeta Sadikut, India rrezikon ta humbasë mundësinë për të organizuar ngjarje të...

India ia ka refuzuar kërkesën për vizë boksieres kosovare, Donjeta Sadikut, e cila do të merrte pjesë në Kampionatin Botëror të Grave, dhe tani...

Kosova nis përgatitjet “pa” krahun e djathtë

Pak minuta vrapim të lehtë dhe u ul për të shikuar shokët teksa stërvitnin të hënën mbrëma në stadiumin "Fadil Vokrri". Mërgim Vojvoda, mbrojtësi...

Për dy javë, xhudoja ia solli Kosovës 10 medalje

Një vjeshtë e nivelit të lartë për xhudon kosovare ka kulmuar me katër medalje në turneun Grand Prix, që të dielën përfundoi në Tashkent...

Kuka u bën thirrje politikanëve të bëjnë më shumë për xhudon, pas sukseseve të...

Trajneri i xhudos Driton Kuka, u ka bërë thirrje politikanëve kosovarë të bëjnë më shumë për sportin e xhudos, në mënyrë që ta shpërblejnë...

Challandes: Ismajli gaboi, keta janë lojtarët që i duam te Kosova

Vendimi i Ardian Ismaijlit për të përfaqësuar Shqipërinë, edhe pse ka qenë pjesë e Kosovës U-21, madje kapiten, është komentuar edhe nga trajneri i...

Mancini shpjegon zgjedhjet e tij në Kombëtare

Italia është grumbulluar sot për të përgatitur dy ndeshjet e nëntorit, sfidën ndaj Portugalisë për Ligën e Kombeve dhe miqësoren ndaj Ukrainës, e para...

Sqarimi i Panuccit: Ja pse nuk erdhi Loret Sadiku, Grezda e Kaçe…

Loret Sadiku mbetet në planet e Christian Panuccit për të ardhmen, pavarësisht se nuk pranoi të ishte pjesë e skuadrës për dy ndeshjet e...

4 fitore në 4 ndeshje, Reali konfirmon Solarin, do firmosë deri në 2020-ën!

Santiago Solari e ka kaluar me suksesin provimin dhe do të jetë trajneri i Realit të Madridit edhe gjatë muajve në vazhdim. I emëruar në...

Liria e Prizrenit emëron trajner një italian, ja për kë bëhet fjalë…

KF Liria sot ka prezantuar trajnerin e ri nga Italia, Alberto Vincenzo Anesse. Fillimisht kryetari i KF Liria Ilijaz Ilijazi e prezantoi trajnerin para...