Monday, November 19, 2018

Lideri i BDI-së Ahmeti: Zv.kryeministri Bujar Osmani është i pastër

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në TV21 duke folur mbi lëndën e fundit të PSP-së, ku përmendet edhe emri i zv.kryeministrit Bujar Osmani, tha...

I zhytur në borxhe dhe drejt falimentimit, derisa një dorë e panjohur i shtriu...

Një ekzekutiv biznesi e gjeti veten të zhytur thellë në borxhe dhe nuk shihte dot asnjë mënyrë për të dalë. Kreditorët po zmbrapseshin. Furnizuesit kërkonin...

Nëse kërkon mënyrën perfekte për t’u hakmarrë ndaj atyre që të lëndojnë, kjo është...

Dëshira për t’u hakmarrë është e natyrshme, sado që ta bindim veten se nuk jemi tipa hakmarrës. Mirëpo shpesh ne gabohemi në mënyrat që zgjedhim...

Në fund çdo mashkull pendohet për humbjen e gruas që e priti derisa të...

Dëgjomë djalosh: Një grua e mirë është një investim i vërtetë! Dhe mos i beso të gjitha gënjeshtrave të Hollivudit ku një grua që është...

Ushqimet që s’duhen ngrënë kurrë në mëngjes

Sigurisht që të gjithë e dimë se të ngrënit mëngjes është e rëndësishme, por ajo që shumë njerëz s’dinë është se si ndihen gjatë...

Këto janë sendet shtëpiake që na sëmurin çdo ditë

Harxhoni pafund para duke blerë produktet më të shtrenjta larëse për mirëmbajtjen dhe higjienën e shtëpisë, por pavarësisht kësaj shumë prej aksesorëve të shtëpisë...

Jeni në sezon provimesh? Nuhasni këtë bimë për të forcuar kujtesën

A e dini se ekziston një bimë, të cilën nëse e nuhat të forcon kujtesën? Ata që janë në sezon provimesh mund të forcojnë kujtesën...

Çfarë përfiton organizmi nga ngrënia e një kivi në ditë

Ndonëse një frut që nuk rritet në vendin tonë, kivi është një frut shumë i dashur për ne. Veç shijes ekzotike, ky frut duket...

Supë vjeshtore me gështenja, qiqra dhe domate që po i çmend të gjithë

Kjo është konsideruar si një ndër supërat më të shijshme, por edhe me efekte shëndetësore shumë të mira për këtë periudhë duke pasur parasysh...

Do të lëpini gishtat/Patëllxhanë të mbushur me karota dhe speca

Koha e përgatitjes: 10 min – Koha e gatimit: 45 min Përbërësit: 2 patëllxhanë 2 karota 1 spec i...